PDA

Zobacz pełną wersję : dezynfekcja !



Morbid
26-01-2012, 11:30
...temat stary jak swiat -budowa terra ale...chodzi mi pewien szczegół a mianowicie o to jak zdezynfekowac korzenie,gałęzie do big terra -niestety niemam wielgachnego piekarnika zeby je wymoczyc i nie dysponuje wielkim kotlem do gotowania -macie jakis pomysły aby potem mi mnie zgnil ?!-słyszalem o jakis wybielaczach ale dokladnie nie wiem.

dr Robert
26-01-2012, 13:21
Zawsze najlepiej przynieść nowe gałęzie z lasu. Nigdy nie przeprowadzałem żadnych dezynfekcji, takie gałęzie nie niosa ze sobą niebezpieczeństw dla legwanów. Natomiast stare gałęzie lub wzięte z innego terra, gdzie były gady lepiej nie dezynfekować tylko wyrzucić.

Rysiek
26-01-2012, 14:53
Ja też zastosowałem konar i gałęzie z lasu. Oczyściłem z kory, obmyłem gorącą wodą, wysuszyłem i pomalowałem bejcą . Nie miałem problemu z jakimkolwiek robactwem. Pozdrawiam! Rysiek
Ps. Jeśli kora jest ładna i się nie łuszczy można zostawić, bo legwanowi będzie łatwiej się wspinać.

DraCha
27-01-2012, 00:08
To prawda tylko z każdego drzewa oprócz brzozy po roku zchodzi kora z brzozy teżmoże zejść, ale trochę póżniej.

Pozdrowionka

Morbid
27-01-2012, 14:42
Rysiek-pisales ze pomalowales bejca-czy my to nie zaszkodzi -ile czasu to schnnelo i jaka jest dokladna nazwa tego preparatu-czy chodzi o pokost?

Rysiek
28-01-2012, 03:45
Nie pokost, lecz tak jak pisałem bejca . Tak to się nazywa. Jest spirytusowa lub wodna. Ja robiłem wodną. To nie zawiera rozpuszczalników itp, spirytusowa ma zapach spirytusu, który bardzo szybko się ulatnia i schnie bardzo szybko. Można taką gałąź wstawić już w ten sam dzień, ale ja odczekałem trochę czasu, bo miałem ten konar przygotowany na długo przed przeprowadzką Gucia do większego terrarium. Jest po prostu jak "kolorowa woda" i można wybrać spośród wielu kolorów. Nie polecam lakierów bezbarwnych i innych tego typu preparatów - zawierają lotne substancje szkodliwe . Pozdrówko! Rysiek

Morbid
28-01-2012, 16:29
dzieki za porady-jak juz dokoncze terra zrobie fotke :) i pokaze

Rysiek
29-01-2012, 02:24
Czekamy... Rysiek

Elian
29-01-2012, 02:52
Mam pytanko. Czy dla węża mogą być też świeże gałezie z lasu nie wydezynkowane czy czeba je jakoś oczyścić ? Wiem że post nie tam gdzie ma być, ale po co pisać kilka razy to samo

Rysiek
29-01-2012, 11:08
Wydaje mi się, że to nie robi jakiejś różnicy i spokojnie możesz coś z lasu zastosować. Byle by to nie była stara, spróchniała gałąź z kornikami :-))). Pozdrówko! Rysiek
Ps. Polewanie wrzątkiem z czajnika jej nie zaszkodzi...

42d3e78f26a4b20d412==