PDA

Zobacz pełną wersję : Witaminy po raz kolejny, zdania są różne...



Beata-Inka
02-02-2012, 14:35
Już sama sie pogubiłam z tymi witaminkami. Zdania są tak różne... Ja swojemu legusiowi (58cm) podaje TerraReptolLife (Nohrsfoffkonzentrat) oraz Sera Reptimineral C w dawce po "szczypcie" codziennie do salatki oraz 2 razy w miesiącu 2 kropelki Sera Reptilin. Co o tym sądzicie? Jest to pierwszy gad jakiego mam wiec i doświadczenie bardzo małe. Tak mi polecił sprzedawca sprzedający mi terra i legusia. Dziś nawet dzwoniłam do niego czy nie zmienić dawki (od wrzesnia podaje jednakową) bo Zeusik rośnie - stwierdzil zebym nadal tak samo podawała. Nie mogę doczekac sie zieleninki z własnej łaki i słoneczka dla niego. Pozdrawiam.

Jacku
03-02-2012, 09:17
Witaj, ja stosuję witaminy SERA REPTILIN w dawce jak na ulotce czyli 1 kropla na każde 100 g masy ciała zwierzęcia jeden raz w tygodniu do karmy. Jest ważne aby trzymać się dawkowania jakie zaleca producent, bo bardziej można zaszkodzić nadmiarem niż niedoborem witamin. Mam parę iguan. Samiec ma teraz 135 cm i dalej rośnie właśnie przy takim dawkowaniu witamin tej firmy. Wybór firmy zależy od Ciebie lecz dawkowanie od producenta. Trzymaj się tej zasady, a hodowla będzie wspaniałym przeżyciem. Pozdrawiam.

Jacku
03-02-2012, 09:28
Bardzo Cię przepraszam, pomyliłem się w dawkowaniu ma być 3-4 krople na 100 g itd. Przepraszam, to przez przeziębienie. Jeszcze raz : 3-4 krople na każde 100 g masy ciała 1x w tygodniu do karmy. Wybacz, pozdrawiam Cię jeszcze raz.

Beata-Inka
04-02-2012, 05:37
Dziekuje. A pozostałe preparaty?

Jacku
04-02-2012, 09:49
Witaj, oprócz witamin tej firmy maje zwierzęta mają obowiązkowo stały dostęp do utartej ossasepi więc pobierają ją wg własnych potrzeb. Co do innych preparatów to nie wiem bo ich nie stosuję. Musisz poczekać na inne propozycje i wybrać tę, którą będziesz uważała za słuszną. Niedługo powinno ukazać się FAQ (najczęściej zadawane pytania) tam też coś znajdziesz.Pozdrawiam.
P.S. W zasadzie witaminy o których pisałem+ossasepia+UVA i UVB powinny wystarczyć, ale wybór zawsze jest Twój byle z korzyścią dla Twoich podopiecznych.

42d3e78f26a4b20d412==