Czy prawda jest to ze nie mozna dopuszczac do siebie pajakow z jednego miotu i potomkowie takiej pary nie zyja zbyt długo?
Wersja do druku
Czy prawda jest to ze nie mozna dopuszczac do siebie pajakow z jednego miotu i potomkowie takiej pary nie zyja zbyt długo?
prawda..
Taj jak w przypadku każdego zwierzęcia, dlatego samice pająków troche później dojrzewają.
dzieki za pomoc
wg mnie jest to niewskazane, ale dopuszczalne. prawdopodobnie bedą młode gorszej jakości, ale nadal będą płodne.
Jest to chów wsobny. Wszelkie wady genetycznie się wtedy ujawniają itp. Pajączki takie są słabe i często padają.
Witam. Wlasnie temat o ktorym sobie ostatnio myslalem. Mlode z jednago kokonu zostaja wysprzedawane po calym kraju, rosna sobie, zmieniaja wlascicieli, a po jakims czasie juz nikt nie wie jakie jest pochodzenie pajaka. Potem dobierajac do pary mozna sie rozczarowac jak nic nie wyjdzie z mlodych.. :/ Ale i tak nikt nad tym nie panuje..
Z regluly przyroda bardzo fajnie o to dba... Zanim samica dojrzeje, samiec zdazy zdechnac tak ze 3 razy...... Male szanse na chow wsobny...
"Z rodziną najlepiej się wychodzi na zdjęciu."
A jak bedzie jezeli samica zlozy kokon i z tego kokonu bedzie samiec, dorosnie i go do niej dopuscimy ??To tez bedzie chów wsobny?Wydaje mi sie ze tak.
Tak.
tylko ze bys musial naprawde dlugo czekać zeby cos takiego zrobić :P
hehehhe to juz by byl konflikt z prawem zeby stukal mamusie :))
Z siostrzyczka tez jest konflikt z prawem :>.
Czy prawda jest to ze nie mozna dopuszczac do siebie pajakow z jednego miotu i potomkowie takiej pary nie zyja zbyt długo?
czemu nie mozna?? mozna, ale skutki beda takie jakie sobie napisales :-)
jeszcze by mamusia zjadla synka po seksie to by dopiero bylo :) sodoma i gomora..
Ale napewno tak czesto bywa i nawet jestesmy tego nieswiadomi.
Nigdy nic nie wiadomo, dlatego jedne zyja dluzej inne krócej jedne sa slabsze inne nie itd.
Robson, jak sie bardzo uprzesz, to zadzialasz tak, ze rozmnozysz pajaki z jednego kokonu. W naturze nie ma to miejsca. A co do szkodliwosci - pewnie takowa jest, aczkolwiek nie mam pojecia kto i czy robil takie badania. Jezeli chodzi o badane gatunki owszem, jest to szkodliwe.....
Chów wsobny, chów krewniaczy, inbred - w zootechnice - kojarzenie osobników spokrewnionych, pozwalające na utrwalenie korzystnych cech zwierząt, ale prowadzące do spadku żywotności potomstwa, a w rezultacie do obniżenia zmienności genetycznej populacji, będącego wynikiem wzrostu homozygotyczności.