Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: KICHANIE

  1. #1
    WIKARY
    Guest

    KICHANIE

    LEGWAN KICHA I SMARKA,CZY MAM TO LECZYĆ

  2. #2
    AO
    Guest

    Re: KICHANIE

    legwan kichajac pozbywa sie nadmiaru soli z organizmu, wiec nie masz sie czego obawiac.

  3. #3
    dr Robert
    Guest

    Re: KICHANIE

    Jeżeli jednak z nosa wydobywa się śluzowata wydzielina to legwan jest przeziebiony i nalezy iść do lekarza. Jeśli jest to tylko kichanie (na szybach po wyschnięciu jest biała substancja - sól) nie ma się co przejmować. To normalne sposób usuwania nadmiaru soli.


  4. #4
    Tribel
    Guest

    Re: KICHANIE

    przeciez to legwany morskie wydalaj w ten sposob nadmiar soli z organizmy
    skad u zielonych nadmair soli ?!


  5. #5

    Re: KICHANIE

    Jest dokładnie tak jak pisał dr.Robert i AO. Zielony też się "poci" . Pozdrówko! Rysiek

  6. #6
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: KICHANIE

    Nie tylko morskie....... zielone też.


  7. #7
    Tribel
    Guest

    Re: KICHANIE - tylko morskie legwany !

    tak, to niby skad legwan zielony ma nadmiar soli i musi sie go w taki sposob pozbywac ???????!!!!!!!!!
    Zaznaczam tylko z roslinach sol jako taka nie wystepuje !!!!!!!!!!!
    jest tylko jonow Na + i jonow Cl -
    zwiazkow tych jest zdecydowanie za malo zeby kumulowac sie w organizmie i zeby istniala koniecznosc wydalanja ich w taki sposob z organizmu.
    Zwiazki te sa wydalana w moczu i to bardzo malych ilosciach.
    W przypadku legwanow morskich odzywiajacyhc sie glonami ktore kumuluja ogromne ilosci soli, legwany te tez pija morska wode, stad u nich takie przystosowanie.
    Jednym slowem :
    zielone poprostu nie maja skad tej soli brac zeby wydalac w taki sposub i w takich ilosciach !


  8. #8
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: KICHANIE

    Tribel czy jesteś pewny, że "tych związków jest zdecydowanie za mało żeby kumulować się w organiźnie" - mnie brakuje takiej pewności.......i tu nie ma raczej mowy o kumulacji - raczej zagęszczeniu i wydaleniu (oszczędność wody).
    Na+ i Cl- wokół jest ile zechcesz w roślinach, preparatach mineralno-witaminowych, w wodzie........ W organizmie są wykorzystywane na różne sposoby np. pompa sodowo-potasowa, procesy transportu przez błony itd.. Aby określić co to za substancja pozostająca na szybie po jej "zakichaniu" wystarczy poczekać aż wyschnie potem zdrapać igłą i umieścić w płomieniu palnika gazowego - płomień stanie się żółty - Na+..


  9. #9

    Re: KICHANIE

    Ja dziś też długo zastanawialm sie skad białe plamy na terra. Kidys to było ..myslałam ze to osad z wody która spryskuje. Potem nie bylo nic długi czas. od kilku dni pojawiło sie znów. Przypomniałam sobie o wypow. na forum ...poobserwowałam..........ale super kicha.......

  10. #10

    Re: KICHANIE - tylko morskie legwany !

    jak leg żre to to przyswaja również sól

    ponieważ się nie poci tak jak np. człowiek to musi tą sól jakoś wydalić ze swojego organizmu -ryby morskie z tego co pamiętam wydalają sól skrzelami -pomimo tego że nie mogą żyć w "slodkiej" wodzie, człowiek wydala sól pocąc się - a legwany kichają...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •