Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!

  1. #1

    PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!

    Witam Wszystkich przebywających na forum .
    Co jakiś czas wchodze na forum i czytam anonse w sprawie chodowli Legwana , dużo czytam i wnioskuje
    Tym razem nie mogę znależć żadnego anonsu w sprawie troche nietypowej ..a chodzi mi o wydalanie odchodów
    Mój Legwan oddaje dość sporą ilość moczu ??
    Stąd też pytanie do specjalistów czy jest to normalny objaw ??
    Czy może mi ktoś wskazać jakikolwiek opis związany z tym tematem ??
    Jak rozpoznać że nie jest to żaden objaw choroby itp ....
    A tak ogólnie i prosto z mostu odbywa sie to tak )
    Najpierw siusiu potem kupka ( swojego czasu oddawał malutka ilość moczu i kupke a od jakiegoś czasu mocz oddaje w większej ilości.
    Serdecznie dziękuje za udzielenie mi informacji na ten temat .
    Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie.


  2. #2

    Re: PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!

    Ta duża ilość moczu to normalna sprawa. Mojego legwana widziałem tylko kilka razy w ciagu 4 lat jak pił z miseczki, a siusia przeokropnie :-))). Skąd mu się to bierze ? W moczu jest jego stały składnik ( stała frakcja moczu ) - taka biała substancja. To też normalne . Pozdrówko! Rysiek

  3. #3

    Re: PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!

    Dziękuje za informacje która mnie troche uspokoiła
    Co do tej frakcji moczu to zgadza sie taka wydzieline wydala .
    Zastanawia mnie jeszcze fakt iż wcześniej nie wydalał takiej ilości jak obecnie , stąd też moje zaniepokojenie.
    Dziękuje Ryśku za informacje , szczerze mówiąc jestem już spokojniejszy .
    Pozdrowionka i do miłego następnego


  4. #4

    Re: PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!

    u mojego przy przeważającej ilości owoców ( zima), też moczu było dużo więcej. Teraz liście w diecie górują i moczu jest mniej. Pozdrawiam.

  5. #5
    Lukas Cool
    Guest

    Re: PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!

    mój legwan czsami robi siku a czasami kupe 50:50
    ma 55cm i 9 miesięcy

    Tak nawiasem mówiąc to legwany nie robią kupy ani siku tylko wydzielają "wydzieline jelitową" (czy jakoś tak )
    Jak zwał tak zwał ;-)

    Pozdrawiam
    Sorry za błędy

  6. #6
    Lukas Cool
    Guest

    Re: PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!

    a jeszcze jedno ja swojego widze dosyć często jak pije prawie zawsze rano

    Pozdrawiam

  7. #7

    Re: PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!

    U mnie jest inaczej.
    Teraz gdy przeważaja pokarmy roślinne ( więcej liśći itp ) wydziela więcej moczu .
    Ale skoro to nie powód do zmartwienia to bardzo się ciesze
    Pozdrówka


  8. #8
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!

    Ilość i jakość odchodów zależy od ilości i jakości karmy - nic nowego - karma wodnista dożo moczu i kał bardziej miękki karma sucha - liście zioła itp - moczu płynnego mniej, kał bardziej zbity. Ilość białej substancji (nawiasem mówiąc kwasu moczowego i moczanów) zależy od ilości białka w karmie - kw. moczowy to ostateczny produkt metabolicznej przemiany białkowej. Stąd wynika m.inn. niebezpieczeństwo związane z dietą "zwierzęcą" - dużo białka - szybki wzrost - duża ilość kw. moczowego gromadzącego się np. u legwanów w pęcherzu moczowym (zatkania) i/lub w miąższu nerek - uszkodzenia narządu - śmierć

    Nawiasem mówiąc legwany robią o kupę i siku jak pozostałe zwierzęta (w tym człowiek) )


  9. #9

    Re: PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!

    A w jaki sposób można stwierdzić iż legwan zjada zbyt dużo białka ??
    Lub w jaki sposób można temu zaradzić o ile takie niebezpieczeństwo istnieje ??
    Pozdrawiam


  10. #10

    Re: PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!

    YO!
    Wydaje mi sie ze chodzilo tutaj glownie o bialko pochodzenia zwierzecego a jak temu zaradzic... najlepiej wcale nie podawac
    Aaaa i moze podajesz duzo natki pietruszki ??? Ona jest jakby moczopedna czy cos w tym stylu... . Jesli sie myle prosze poprawic


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •