Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: oświetlenie a ogrzewanie

  1. #1

    oświetlenie a ogrzewanie

    jak regolowac temperaturę w terra? czy wystarczy termostat? jesli tak to do czego powinien byc podłączony czy do oswietlenia które daje temperaturę? czy wyłączenie żarówy grzewczej a pozostawienie UV jest rozwiazaniem?
    Napiszcie o swoich doswiadczeniach - jestem początkującym i wszelkie info się przyda dla dobra zwierzaka.
    Wielkie dzieki za wszelkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: oświetlenie a ogrzewanie

    Cześć,

    termostat ma jedną wadę, w mojej ocenie dyskwalifikującą go z możliwości sterowania ogrzewaniem żarówkowym.
    Chodzi mi o to że może tylko włączyć lub wyłączyć żarówkę - w większości przypadków kończy się to "mruganiem" światła i skokami temperatur w terrarium, co jest bardzo niekorzystne.
    Osobiście używam termostatu tylko do kontroli ogrzewania podłogowego u węży typowo nadrzewnych, które nie spędzają czasu na ziemi.

    Zamiast termostatu proponuję ściemniacz elektryczny - możesz bardzo dokładnie i płynnie wyregulować temperaturę.
    Pozdrawiam


  3. #3

    Re: oświetlenie a ogrzewanie

    wielkie dzięki ale jak regulowac tą temp. w ciągu dnia gdy nikogo nie ma w domu - powiedz o doświadczeniach

  4. #4
    gosciu
    Guest

    Re: oświetlenie a ogrzewanie

    ja mam termostat tylko na kablu grzewczym a oswietlenie na wylaczniku czasowym.Swiatlo nie daje za wysokiej temperatury ikabel z termostatem dogrzewa terarium .Ja mam kameleona i jemu to pasuje .powodzenia w hodowli

  5. #5
    marcin.lis
    Guest

    Re: oświetlenie a ogrzewanie

    i to jest najlepsze rozwiązanie !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •