Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Aby rozwiać wątpliwości ...

  1. #11

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...do meg11

    chciałam tylko dodać, że 5minut po fakcie zostało wszystko wyjaśnione i nikt do nikogo nie ma żalu,
    prawda Kozub?


  2. #12

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    hmmmm moze i rozwiazany a moze nie!
    zaraz zaczne krzyczec :P
    Jak młode legwany moga sie bronic ogonem przed napastnikiem? Chyba,ze przed upierdliwa muchą - ja bym pozostała przy opcji, ze jednak młode takową zdolnosc maja, ale.. własnie pytanie.. do jakiego momentu.. jak długo... postaram sie w bibliotece, albo czytelni poszukac <chodzi o wrocławska weterynarie - kolezanka tam własnie studiuje> i nie spoczne, az nie znajde najwłasciwszej odpowiedzi. Dostałam namiary z wrosławkiego zoo do hodowcy legwanow ze Stanów Zj. moze on, majac do czynienia z mnogościa tych osobników bedzie miał jakies przykłady KONKRETNE w koncu.
    A co do odrzucania ogona przez dorosłego... to.. tez własnie bym wątpiła troszke... bo jak takie grubaśne coś ma odlecieć. Dorosłe legwany nie musza odrzucac ogona, poniewaz maja go na tyle silnego, ze moga sie nim bronic.

    Ostateczny werdykt w tej sprawie jeszcze nie zapadł... szukam dalej

    Pozdrawiam

    Madzi

  3. #13

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    tzn.. w mojej uczelnianej bibliotece juz szukałam i własnie.. stad moje wszelkie watpliwosci, chodziło mi o biblioteke wrocławskiej weterynarii... dodałam to w ostrym nawiasie i sie nie pojawiło.

    Madzi

    szukajcie a znajdziecie

  4. #14

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    no właśnie nie mają odpadać u dorosłych, czegoś nie doczytałaś, bo napisałem : "Co do osobników starszych niestety albo stety kompromisów nie ma: NIE ODRZUCAJA OGONÓW! Pozdrawiam i szukaj dalej".

  5. #15

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    no.... tak chyba powoli dochodzimy do czegos konkretnego ))

    Pozdrawiam

    Madzi

  6. #16

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    życzę Ci dalej takiego zapału i dociekliwości
    Pozdrawiam.

  7. #17

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    No.. to powoli sie wszystko klaruje
    skontaktowałam sie z Neilem Sweetmanem, człowieczkiem, któremu udało sie rozmnozyc legi i nie tylko zreszta oto co mi m.in. napisał : ' Greta dropped about 50 cm of hers this summer. It was my fault but she tried to run away and all I
    could grab was her tail. It is gradually growing back. ' tak.. czyli obalamy jedna teorie mówiacą, ze legi ABSOLUTNIE nie odrzucaja ogonów. Z tego co wywnioskowałam, Greta była wtedy jeszcze młoda, ale nie napisał w jakim wieku była. Dzis sie go o to zapytam. cóz... Legi, które mozemy kupic sa mniejsze od samego odpadnietego ogona, wiec, miała prawdopodobnie ok 1 roku. Niestety Neil nie napisał mi o przypadku odrzucania ogonów przez dorosłe osobniki, wiec prawdopodobnie to juz mozna wykluczyc. Jeszcze mu sie o to spytam, tzn pytałam, ale we wszystkim co mi opisywał, chyba zapomniał o tym wspomniec.

    No... to.. chociaż cześciowo zadowolone jestescie ludziki?

    Jeszcze nie zakonczyłam poszukiwan oczywiscie... nie napisałam jeszcze do Melisy Kaplan, ale nie znalazłam jej @. Moze Neil bedzie miał, bo wiem ze współpracowali ze soba

    Pozdrawiam

    Madzi

  8. #18

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    WOW ... no właśnie, o nic innego nie chodzi tylko o ten wiek, bo do reszty już przecież doszliśmy.

    ANd - dzięki

  9. #19

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    spokojnie... bedzie i wiek zobaczysz!!!
    bede tak długo wiercić, az nie wywierce!!

    Pozdrowionka

    Madzi

  10. #20

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    Magda, powodzenia w wierceniu , ale czy nie jest to to samo co Ci napisałem wyżej ? - http://terrarium.com.pl/forum/read.p...=10939&t=10906 . Chodzi o wymiar legwana zielonego, a raczej nie o wiek . Jeśli młode zostawiają ogon to dlatego, że są małe i kości kręgosłupa są niewykształcone całkowicie. U dużych legwanów wątpliwe jest odrzucenie ogona ( chyba, że urwanie ) . Zdrowe małe legwany są na ogół małe tylko do 1, góra 2 lat. Koło się zamyka, bo zakładając, że dożyją starości, 90% lub nawet więcej swego życia są duże . Czy w pozostałych 10% można mówić o autotomi ? A maleństwem nie są nawet te 10%. Pozdrówko! Rysiek
    Ps. Informuj o wynikach poszukiwań.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •