Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Aby rozwiać wątpliwości ...

  1. #1

    Aby rozwiać wątpliwości ...

    Proszę o Wasze opinie na temat autotomii u Legwana zielonego. Moje zdanie jest takie, że legwany zielone nie posiadają tej zdolności. Czy są inne opinie na ten temat?

  2. #2

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    ... nie są to moje wątpliwości nie chodzi mi o urazy mechaniczne, czy też utratę będącą skutkiem martwicy.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    a właśnie, doooobry temat
    ja też uważam, że legwany nie mają zdolności do autotomii,
    ale są osoby na tym forum, które mają inne zdanie na ten temat

    ja się będę upierała przy swoim:P


  4. #4

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...do meg11

    mam pytanko czemu post ak 850 zostal skasowany ?? przeciez to forum zostalo stworzono aby sobie pomagac ?? czy sie myel ?? a moze to forum jest tylko dla nielicznych "starych" jesli moge to tak nazwac bywalcow ktorzy moga wszytko ??
    czlowiek pomaga komus a tu kasuja posta ludzie troche wyrozumialosci nie wszytscy sa tak doskonali jak .... .........................
    pozdrawiam

  5. #5

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...do meg11


  6. #6

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...do meg11

    Z tego co wiem budowa ogona legwana nie pozwala mu na jego odrzucenie. Kiedyś była o tym mowa. Pozdrówko! Rysiek

  7. #7

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    hmmmm... a ja stoje na skrzyzowaniu i nie wiem w która strone isc.. moze w ta?

    http://terrarium.com.pl/forum/read.p...&i=3675&t=3560

  8. #8

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    pomogę Ci troszeczkę Powszechnie uważa się, że legwan zielony jest zwierzęciem tylko roślinożernym - choć czasami zjada białko zwierzęce, że jak nazwa mówi legwan zielony ( powiniem być zielony) - choc czasami zdarzają legwany o innym ubarwieniu, mimo iż doskonale pływają i nurkują - są jednak zwierzętami nadrzewnymi oraz to , że czasem młodziutki legwanik straci ogon to i tak pozostanie faktem, że legwany zielone w czasie zagrożenie nie odrzucają ogonów Ogon służu im między innymi do OBRONY przed zagrożeniem. W trakcie niebezpieczeństwa biją nim przeciwnika mocno i boleśnie. Więc natura nie może go pozbawiać tego "narzędzia" dając mu możliwaść odpadania w czasie zagrożenia.
    Pozdrawiam.
    P.S jeżeli to Ci nie przekonało, powinnaś szukać dalej.To tylko o Tobie dobrze świadczy .

  9. #9

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    Zakładając, że legwan szczęśliwie przeżyje całe swoje życie i nie zginie jak ginie wiele młodych można zadać pytanie jak długo jest on tym malcem, który może odrzucić ogon, bo kręgi są jeszcze słabo wykształcone. Odp. brzmi - niedługo, bo nawet nie rok. Po roku to już dobrze rozwinięta, duża jaszczurka, a życia jeszcze długie lata. Gatunki które opanowały doskonale tą cechę obronną robią to całe życie. Pozdrówko! Rysiek

  10. #10

    Re: Aby rozwiać wątpliwości ...

    ... pozostaje pewnie iść na mały kompromis jeśli chodzi o młode legwany ( choć tutaj nasuwają się pytania - młode ? czyli w jakim wieku ? może zaraz po wykluciu)Skoro tak twierdzi dr Robert, to tak jest, bo to On jest biologiem. Co do osobników starszych niestety albo stety kompromisów nie ma: NIE ODRZUCAJA OGONÓW!
    Pozdrawiam!
    p.s no teraz to chyba problem autotomii został rozwiązany

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •