Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Co to za robal??

  1. #1

    Co to za robal??

    Od kilku dni zauważyłem że do jedzenia mojego lega włażą jakieś robaki.Są podobne do biedronki,tylko że czarne i sporo mniejsze.Po pancerzykiem mają skrzydełka.Nigdy tego nie mialem w terra ( Co to kurde jest???????Nie ma tego dużo,ale ze 2 dziennie złapie.


  2. #2
    Pogs
    Guest

    Re: Co to za robal??

    Amerykanskie swinie znowu zrzucily nam stonke z nieba... )

    pospryskuj w okolicach okien i terra jakims srodkiem, np: "SERA - reptipur" , ubija wszystko... oprocz lega.. :P


  3. #3

    Re: Co to za robal??

    ja bym jeszcze caly torf wymienil , na wszelki wypadek...

    Pozdrawiam ! Kuba

  4. #4

    Re: Co to za robal??

    Ale ich w torfie nie ma.One się kręcą przy oświetleniu i żarciu.


  5. #5

    Re: Co to za robal??

    no ale skads sie musza brac ... moze w torfie zlozyly jajeczka,
    zreszta nie wiem co to za robaki :P wiec duzo powiedziec nie moge

    Pozdrawiam ! Kuba

  6. #6

    Re: Co to za robal??

    A ten środek SERA-reptipur wogóle nie zaszkodzi legowi??Gdzie to można kupić??Proszę o szybką pomoc bo te robale się rozmnażają (


  7. #7

    Re: Co to za robal??

    Nie spotkałem się z takimi robalami. Na Twoim miejscu wyciągnąłbym legwana z terrarium na parę godzin, a w terra zrobił super czystki. Podłoże do wyrzucenia, konar i inne dekoracje dokładne mycie w gorącej wodzie lub nawet parzenie w piekarniku ( nie tworzywa sztuczne ) i dokładne mycie całego terrarium ciepłą wodą. Legwanowi kapiel w ciepłej wodzie również nie zaszkodzi w tym wypadku. Na roztocza stosuje się spryskiwanie roztworem Ivomecu (lub podobnych), ale czy na te robale to pomoże ? Z Twojego opisu nie wiem co to jest. Jeśli nie masz innych pomysłów i rad, zrób tak jak piszę, bez pryskania Ivomecem. Chyba, że ktoś da inny, sprawdzony sposób. Pozdrówko! Rysiek

  8. #8

    Re: Co to za robal??

    Jesli sa czarne i malutkie (jakby miniaturowe biedronki) to ja mam takich w domu pełno. nie wiem co to za OWADY, ale podejrzewam, ze niegrozne. u mnie łaża w doniczkach i przy doniczkach.

  9. #9

    Re: Co to za robal??

    Dokładnie są takie jak rdza pisze.Legwana nie atakują,ale coś trzeba z nimi zrobić.


  10. #10

    Re: Co to za robal??

    Te robaki strasznie lecą do świetlówki UVB.Teraz przez dwa dni właczałem świetlówkę tylko na godzinę dziennie i robaki się wyprowadziły


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •