Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: do doktora Zajączkowskiego

  1. #1

    do doktora Zajączkowskiego

    Chciałbym zasięgnąć porady.
    Byłem u doktor Katarzyny Wilk po uprzednim zrobieniu zdjęcia RTG. Pani doktor zasugerowała iż najprawdopodobniej są to jajka ( srednica ok. 2,5 cm, dość twarde)i tu mam proźbę o zweryfikowanie zdjęcia i Pana opinię. Dodam że samica jest w wieku ok. 2 lat (nie może usiedzieć w jednym miejscu, nie je, rozkopuje podłoże, ciagle chce wychodzić z terrarium)


    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: do doktora Zajączkowskiego

    Musisz skontaktować się telefonicznie z dr. Jarkiem. ( Patrz post niżej tam jest podany telefon )


  3. #3

    Re: do doktora Zajączkowskiego

    To jest zdjęcie z góry i faktycznie wygląda na jaja. Zobacz to RTG z boku - http://terrarium.com.pl/forum/read.p...=11760&t=11760 i porównaj kształty widoczne na obu zdjęciach. Zachowanie samicy też na to wskazuje. Wiek ma odpowiedni. Pozdrówko! Rysiek

  4. #4

    Re: do doktora Zajączkowskiego

    w sobote poprawił się apetyt (troszke pojadla) po uprzednim podawaniu kroplówki wzmacniającej do pyszczka. Zrobilem także domek legowy z masa trorfu w środku i podgrzewaną podłogą na przeciwko wyjścia z terra . Wzbudza to jej zainteresowanie przekopuje torf od czasu do czasu choć od momentu jak poprawił się jej apetyt prawie cały czas wyleguje się na korzeniu.

  5. #5
    MarcinDarlowo
    Guest

    Re: do doktora Zajączkowskiego

    hej, słuchaj miałem ten sam problem, byłem ze swoim legiem u dr Zajączkowskiego, najprawdopodobniej w twoim przypadku(jak i w moim) to nie są jaja tylko jajniki, mam podobne zdjęcie, i podobnie jak twój leg mój nie jadł, kopał i nie mógł usiedzieć w terrarium, a po jakiś 4-6tyg zaczął jeść najpierw trochę a później już całkiem dobrze przypatrz się czy teraz jak już je nie robi się nieco chudszy, może to być oznaką, że wszystko wraca do normy a jajniki się zmiejszają, domek lęgowy nie wiele ci pomoże ponieważ średnica tych jaja(jajników) jest większa od miednicy legwana i nie ma szans żeby mogł je znieść(wydalić)musisz uważać teraz na nią żeby nie uszkodzić tych jajników mechanicznie bop może dojść do zakarzenia otrzewnej, najlepiej skontaktuj się z dr Zajączkowskim tel. 606838300 bo niestety teraz nie będzie miał możliwości wejść na forum, prosił mnie o poinformowanie wszystkich, pozdrawiam

  6. #6

    do MarcinaDarlowo

    witam

    co po wizycie u dr Zajączkowskiego?
    jakie dostałeś zalecenia, był jakiś zabieg?


  7. #7
    MarcinDarlowo
    Guest

    Re: do MarcinaDarlowo

    cześć
    zacznę od tego, że spotkanie z dr Zajączkowskim bardzo mile mnie zaskoczyło widać że facet robi to wszystko z pasją a oprócz leczenia zwierzątek, zajmuje się również nękaniem przemytników sprzedających zwierzęta w strasznych warunkach na bazarach, ale co do lega. postanowiłem, że zostawię go u dr. Zajączkowskiego, na 3 tyg. konieczne były dodatkowe zdjęcia rtg w celu ustalenia czy te jajniki ni zmniejszają się (o czym mógł świadczyć chudnięcie zwierzaka, choć zaczął jeść) czekam teraz na odpowiedź od dr Zajączkowskiego czy się zmniejszają i decyzja dopiero będzie podjęta czy będzie konieczny zabieg-mam nadzieję że nie w każdym razie naprawdę warto zwracać się ze wszystkimi problemami do niego, zawsze chętnie pomoże i zna się na rzeczy. Oby więcej takich specjalistów!!!
    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •