Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: walka o pozycję...?

  1. #1
    tomako76
    Guest

    walka o pozycję...?

    Mam pewien problem z moimi legami. To jest roczna para. 72cm samiec i 76cm samiczka. Otórz od okolo dwóch miesiecy są w nowym wiekszym terrarium: 120szer.100wys. i 60gł. Jak do tej pory było wszystko ok. Kazdy miał swoje miejsce. Samica troszke przewazała. Ostatnio jednak samiec strasznie ją atakuje i to dość ostro. Dzisiaj doszlo do walki . Samiec nie przeganiał jej tak po prostu , ale napadl na nią jak na największego wroga. Ona po prostu uciekała a on wbity w nia pazurami gryzl ją. Rozdzieliłem je choc nie wiem czy dobrze zrobiłem. Smica już wróciła do terra , ale od samca trzyma sie z daleka.jeżeli możecie pomóc ?



  2. #2

    Re: walka o pozycję...?

    http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1&fid=44
    Witaj zerknij tutaj.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Re: walka o pozycję...?

    Hmm to moze byc rodzaj zalotow. Z tego co czytalem i widzialem w TV to legwany podczas zalotow i kopulacji potrafia byc brutalne, zwlaszcza samce. Gorzej jesli to sa przejawy terytorializmu bo to moze sie zle skonczyc. :/


  4. #4
    tomako76
    Guest

    Re: walka o pozycję...?

    Dzieki Jacku , ale nie sadze zeby moje legi byly wystarczajaco duze na inicjacje i zaloty.


  5. #5

    Re: walka o pozycję...?

    Legwany osiągają dojrzałość płciową w wieku 2-3 lat. Z opisywanej wielkości Twoich legów można pokusić się o określenie płci, ale można się jeszcze pomylić. Skąd masz pewność, że to para, a nie dwa samce ?


  6. #6

    Re: walka o pozycję...?

    W takim razie mogą to być dwa samce, jak już wyżej napisał Fatman i czego obawia się Rysiek, a to nie jest dobrze. Powinieneś je rozdzielić. Tu masz cytat z FAQ pkt 10.

    "10. Czy legwany zielone można hodować z innymi zwierzętami w tym samym terrarium? Nowy
    Legwany zielone bardzo dobrze się czują w towarzystwie osobników ich gatunku. Przykładowo można utrzymywać w jednym pomieszczeniu samca i dwie samice. Jednakże nie wolno trzymać razem dwóch samców (Kohler)".

    Pozdrawiam

  7. #7

    Re: walka o pozycję...?

    Ten co jest slabszy bedzie mial przegwizdane....


  8. #8

    Re: walka o pozycję...?

    Legwany, nawet jesli jest to samiec z samica ( a co to tego jeszcze nie ma 100% pewnosci w przypadku rocznych legwanów) nie koniecznie musza sie lubic. Jesli dochodzi do jakiejkolwiek walki, to nie powinny przebywac ze soba. Zranienia u legwanow goja sie ciezko, a po co im dodawac dodatkowego stresu?
    To tak samo jak z innymi zwierzakami, sa sobie 2 pieski nawet pies i suka i nie powiedziane, ze beda sie lubiły.
    Jesli masz mozliwosc, rozdziel je, chociaz na jakis czas. Najwczesniejsze zaloty teoretycznie u legwanow w niewoli moga sie juz zaczac w wielu 18 miesiecy. Ale jesli tak bardzo agresywnie to wyglada, to lepiej ich razem nie trzymaj.
    Moga co prawda walki ustapic jak juz sie wszystko "uporzadkuje" ale legwan o nizszej pozycji w "stadzie" zawsze bedzie tym zestresowanym, co negatywnie moze sie odbic na jego zdrowiu.
    Ja proponuje rozdzielenie.

    Pozdrawiam

    Madzi

  9. #9

    Re: walka o pozycję...?

    Celtic jak ładnie to napisałaś )) gdzie się podziewałaś )) Ty to chyba mgr z legwanów robisz ))
    Pozdrawiam

  10. #10

    Re: walka o pozycję...?

    hihihi :P i sie zarumieniło mi )))) Ty to potrafisz mnie zawstydzic
    wiesz.. koncze to juz i jakos tak skonczyc nie moge... i weszłam sobie tutaj na chwilke co by popatrzec jak sobie tu drukujecie
    bedzie mnie wiecej... jak juz wiecej czasu bedzie

    BUZIAKI !!

    Madzik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •