Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Sterylizacja

  1. #11

    Re: Sterylizacja

    Tylko po co narazac zwierzaka na stres zwiazany z operacja jak wszystko moze byc dobrze???


  2. #12

    Re: Sterylizacja

    Pytanie ile razy na 100 przypadkow konczy sie to dobrze a ile razy trzeba operowac. jesli to bedzie kilka procent przypadkow ze trzeba operowac to OK bez sensu sterylizowac na zapas, ale gdy ten stosunek sie obroci tzn tylko kilka przypadkow uda sie rozwiazac droga naturalna to wtedy warto sie zastanowic czy profilaktyczna sterylizacja nie jest lepszym rozwiazaniem.

    Pozdrawiam LK

  3. #13

    Re: Sterylizacja

    ... niestety , we wszystkich znanych mi przypadkach samicy mimo zapewnienia jej odpowiednich warunków nie udało się samodzielnie złożyć jaj , i zawsze kończyło się to operacją . Też mam dorosłą legwanicęi z niepokojem czekam na jej pierwszy raz.
    ....moja suka basset hound dwa lata temu miała taki zabieg i wydaje mi się to słusznym rozwiązaniem . Po przeżyciach została tylko blizna


  4. #14

    Re: Sterylizacja

    Jest tylko pewien problem, ze weterynarzy sterylizujacych legwany jest troszeczke mniej niz tych ktorzy sterylizuja psy....


  5. #15

    Re: Sterylizacja

    i tu sie z toba zgadzam w 100%.


  6. #16

    Re: Sterylizacja

    To prawda , ciężko o dobrego speca od gadów ,któremu z pełnym zaufaniem można byłoby oddać zwierzaka pod nóż.Chociaż lekarze zapewniają , że to niezbyt skomplikowany zabieg , ryzyko zawsze istnieje i w razie komplikacji człowiek nie mógłby sobie darować , że sam , dobrowolnie zaniósł ulubieńca do lecznicy.
    Powiedzcie czy ktoś na tym forum może pochwalić się sukcesem swojej samicy,której udało się w sposób naturalny bez pomocy sklapela znieść jaja.


  7. #17

    Re: Sterylizacja

    Wiem, że paru osobom się to udało. Dr.Robert rozmnożył legwany p.Marek Brachaczek również. Może sami coś napiszą.


  8. #18

    Re: Sterylizacja

    No napisalem ze narazie to jest tylko robione czasami i za duze pienniadze ale z czasem moze sie upowszechnic i bedzie to robilo wiecej wetow.

  9. #19

    Re: Sterylizacja

    Nie wiem jakie warunki ma w swoim terra dr. Robert, ale wiem jak wygladaly warunki legwanow w zoo gdy sie rozmnozyly, ich terrarium to bylo pomieszczenie w ktorym sa teraz surikatki na moje oko okolo 5x5x6 m tak wiec troche duze to tera i watpie zeby ktos mial takie w domu.

    Pozrawiam LK

  10. #20

    Re: Sterylizacja

    Do rozmnożenia, czy tylko zniesienia niezapłodnionych jaj niepotrzebne jest takie wielkie terrarium ;-)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •