Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Pytanie o oświetlenie

  1. #1

    Pytanie o oświetlenie

    Mam pytanie dotyczące posiadanej przeze mnie żarówki dla legwana. Chodzi o to, że okolo 2 lata temu kupilam zarówke w sklepie zoologicznym, ktora miala byc dla legwana i posiadać zarówno UVA i UVB. Ma wygląd normalnej żarówki, z tym że jet fioletowa, niestety nie mam od niej juz opakowania. czy spotkaliście się juz z takimi i czy jest odpowiednia dla lega?

  2. #2

    Re: Pytanie o oświetlenie cd.

    ...mam jeszcze drugą, która tez jest fioletowa z tym ze jest podłuzna , dł okolo 20 cm. W sklepie pan powiedzial ze naswietlac lega ok 15 minut dziennie, czy to w takim razie jest UVA czy UVB? Przepraszam ze moze głupie pytania, ale kupowałam te żarówki dla mojego poprzedniego legwana, było to dawno.

  3. #3

    Re: Pytanie o oświetlenie cd.

    najlepsiejsze dla lega jest :
    -ultravitalux << Ryszard sie wypowie na ten temat, albo
    -repti glo 5.0/8.0?, terrarium light, reptilight << jażeniówki ktore powinno sie wymieniac co okolo 6 miesięcy

    pozdrawiam :F

  4. #4

    Re: Pytanie o oświetlenie cd.

    ta 20cm to mi na night glo wyglada, wiec na pewno nie jest do naswietlania dziennego, z tego co pamietam ma w nocy w terra imitowac swiatlo ksiezyca

    reconn, 8,0 nie nadaje sie dla legwana (!!!) legwany powinny miec 5,0 - terra tropikalne a nie pustynne (8,0)

    a, i poczytaj sobie - FAQ to chyba najbardziej odpowiednie zrodlo uvb dla legwana


  5. #5

    Re: Pytanie o oświetlenie cd.

    no i lajcik :] 8.0 odpada. chyba ze Twoj legwan (tfu tfu) przez te 2 lata nie mial UV i ma krzywice (tfu, tfu), to chyba wtedu jako rehabilitacje trzeba go naswietlac 8.0 ? PZDR.

  6. #6

    Re: Pytanie o oświetlenie

    A ja mam pytanie odnośnie repti glo 8.0. Czy używanie jej w dużym terra dla legwana może mu zaszkodzić?. Czy emituje uv na większą odległość niż 5.0?
    Mam zamiar obniżyć legusiowi legowisko i tym samym zwiększy się odległość od świetlówki. Rozważam właśnie czy w tym przypadku nie byłaby lepsza 8.0.


  7. #7

    Re: Pytanie o oświetlenie

    ja mam w swoim terra 8,0 zalozona, ze wzgledu na to, ze nie bardzo moge naswietlac Neonka ultravitaluxem, bo zwierzak sie strasznie pobudza i szaleje


    oczywiscie nie zachecam nikogo do zakladania 8,0 do terra, legwany powinny miec 5,0


  8. #8

    Re: Pytanie o oświetlenie

    świetlówka 8,0 ma taki sam skuteczny zasięg jak 5,0 czyli około 40-50cm, do dużych terrari najlepszym rozwiązaniem jest Power Sun z Zoo medu, skuteczny zasięg tej żarówy to ok 1,5 metra, minimalna żywotność 2 lata (czyli cenowo wychodzi taniej niż 4 świetlówki)


  9. #9

    Re: Pytanie o oświetlenie

    Meg nie kapuje co piszesz )) W jednym poście piszesz, że 8.0 się nie nadaje ( z trzema !!! ) ))), a potem piszesz, że masz u siebie w terra 8.0 ))
    Pozdrawiam

  10. #10

    Re: Pytanie o oświetlenie

    pisze to do innych, ja tam mam swoje widzi misie


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •