Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: oswajanie

  1. #1

    oswajanie

    mam lega, który jest zupełnie dziki bo wcześniejsi właściciele zupełnie nie mieli dla niej czasu. ma już 1,5-2 lat i chciałabym ją chociaż trochę oswoić, żeby jak jeszcze urośnie nie była taka nerwowa i agresywna. z góry dziękuje za wszelkie wskazówki

  2. #2

    Re: oswajanie

    Mam to samo z moim bydlakiem. Też jest wredny i ciągle próbuje mnie ugryźć lub uciec przedemną.


  3. #3
    ReBBy
    Guest

    Re: oswajanie

    mój też taki był jak go kupiłem ale wystarczyło dużo cierpliwości i już jest oswojony

  4. #4

  5. #5

    Re: oswajanie

    czyli nic na siłe? jeśli leg jest bardzo niespokojny za każdym razem jak sie zbliżam, bije ogonem itp a ja go jendak biore na ręce i glaszcze i staram sie go uspokoic itp to żle robie? tylko że po jakiś paru minutach mu sie to podoba i zaczyna sie ciekawie po pokoju rozgladać. mam go wogóle nie wyjmować z terra i czekać az kiedyś może nie bedzie agresywny na widok ludzi? a co z kąpielami? na razie widze, że za tym nie przepada. apetyt ma i to duży ale nie chce żeby sie to wszytko skończyło martwicą ogona

  6. #6

    Re: oswajanie

    hmmm, zaczne od tego, ze witamy cieplutko nowa osobke na forum
    Malgorzatko, napisz ile cm ma legwan jakiej wielkosci ma terra,
    masz troche utrudniona sprawe, z tego wzgledu, ze nie posiadasz legwanka od malego, dostalas juz wiekszego, z jakimis "nawykami".. nie wiadomo jak poprzedni wlasciciele sie z nim obchodzili.
    Wiec radze narazie zostawic legwana w spokoju, niech sobie zyje swoim zyciem w terrarium, dopiero jak zauwazysz ze sie czuje w nim pewnie, mozesz zaczac probowac go wyjmowac..
    a puki co czynnosci w terra ogranicz do niezbednego minimum, czyli wymiana wody w baseniku, czy przynoszenie miseczki z zarciem
    ja np legwana zaczelam wyjmowac z terra po ok 7miesiacach od zakupu,
    takze cierpliwosci trzeba miec nie malo do tych bestyjek

    musisz sobie zdawac sprawe z tego, ze legwan jest teraz zestresowany, ze Twoja ingerencje w jego zycie odbiera jako atak wroga, zeby to zmienic potrzeba czasu, musisz zachowywac sie w taki sposb, zeby legwan mogl zaczac Ci ufac.. to oczywiscie wzgledne pojecie

    i podstawowa zasada dla wszystkich poczatkujacych legwaniarzy - NIC NA SILE

    to byloby na tyle na poczatek:P

  7. #7

    Re: oswajanie

    legwan ma ok 70 cm, terra to 90x55x60 is toi wysoko na szafie, tak ze leg ma widok na całą oklice tzn moj pokoj wydaje mi sie ze sie zaklimatyzowal juz tam bardzo i mu sie nudzi bo jak wchodze to od razu z zainteresowaniem obserwuje co robie itp a u poprzednich wlascicieli to w segmencie mieszkal i byl karmiony ale nic poza tym. a jak ja biore na rece to nie zamyka oczu tylko jak juz sobie uswiadomi ze mnie nie przeraza bicie ogonem to mi sie przyglada z zaciekawieniem...i co nadal mam jej nie wyjmowac?

  8. #8

    Re: oswajanie

    to moze sprobuj terra gdzies nizej umiescic i sprobowac otwierac szybe tak by legwan sam mogl wychodzic na wedrowki?
    oczywiscie pod twoim stalym nadzorem, zobaczylabys jak sie wowczas zachowuje, byc moze rzeczywiscie juz sie zaklimatyzowal w domku i chce troche "swiata" poznac


  9. #9

    Re: oswajanie

    nizej nie da rady postawic bo terra specjalnie na zamowienie robilam bo tylko tam mam miejsce...ale moge jakies zejscie przygotowac. chociaz juz 2 razy wyskoczyla po mnie na pokoj. ale dobra sprobuje jej zostawic otwarte i zobaczymy czy wyjdzie...mysle ze tak :P

  10. #10

    Re: oswajanie

    ...cm, terra to 90x55x60 is toi wysoko...
    przepraszam ale czy to nie jest troche za małe terrarium dla 70cm legwana? ktora z tych liczb to wysokość?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •