Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: On czy Ona

  1. #1

    On czy Ona

    Witam
    jestem ciekaw co powiecie na te zdjęcia .. to mój legwan/legwanica na początku myślałem że to legwan, potem po pszeczytaniu artykułu z tej strony większość wskazywałą na samca ale jeden kawałek cyt. "Płat skórny zwisający pod pyskiem jest u samców większy o 1/3 i ma okrąglejszy zarys" zdałem sobie sprawe że mój zieleniec ten płat ma szpiczasty ! Zupełnie się pogubiłem ... proszę o fachową pomoc
    Pozdrawiam Tomasz

    link: http://republika.pl/tom2/tymlegwan.htm

  2. #2

    Re: On czy Ona

    oj oj oj, skad tego legusia wytrzaslales?:>

    "szpiczasty płat" jak to nazywasz, jest skutkiem jakiegos urazu, worek wyglada tak, jakby czesci jego poprostu nie bylo:/

    ale to tylko na moje oko moze tak wygladac.

  3. #3

    Re: On czy Ona

    Kształt "worka" pod gardzielą wskazywałby na samca, ale faktycznie jego część bliżej w kierunku do przednich łap (nie wiem czy dobrze to zrozumiesz) ma bardzo nietypowy wygląd. Daj jeszcze jakąś fotkę z boku (z profilu).


  4. #4

    Re: On czy Ona

    Tak już dałem to co miałem ... pozwiększałem zdjątka żaby zielonego było lepiej widać ..


  5. #5

    Re: On czy Ona

    To nadal to samo, ale widać, że brakuje kawał płata skóry, ale kształt pozostałej części wskazuje na samca. Kolce na nosie (rhinolopha) też niekompletne.


  6. #6

    Re: On czy Ona

    chciałbym zadowolić zielonego jakąż zieloną i wolałbym żeby to niebyły 2 samice ....

  7. #7

    Re: On czy Ona

    niechce sie wymadrzac ... ale widac ze szczeka dolna jest wyraznie posunieta do przodu ... kazdy wie co mam na mysli - i obym nie mial racji...

    Pozdrawiam ! Kuba


  8. #8

    Re: On czy Ona

    legus generalnie wyglada jak na takiego po "przejsciach"
    wybrakowany worek, zlamany kolec na nosie, zdeformowana szczeka..
    Legwan, napisz skad wziales tego legwana i od kiedy go masz

  9. #9

    Re: On czy Ona

    Piekny okaz MBD... wyglada na samca


  10. #10

    Re: On czy Ona

    hmmmm ........
    o co chodzi ?
    jakie przejścia ....?
    mówicie jakby to był jakiś schorowany legwan


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •