Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: wilgotność

  1. #1

    wilgotność

    Mam pytanko zwiąne z higiometrem a mianowicie w którym miejcu terrarium powinienem go umieścić bo pomimo spryskiwania kilka razy dziennie nie uzyskuje odpowiedniej wilgotności.Nie wiem jaka może być tego przyczyna?


  2. #2

    Re: wilgotność

    2 przyczyny:

    1. za mala wilgotnosc w terrarium (spryskiwaniem nie zapewnisz 90% wilgotnosci)
    2. zle wyskalowany higrometr(jak wyskalowac poszukaj w archiwum)


  3. #3

    Re: wilgotność

    FAQ listy dyskusyjnej: Legwan zielony
    Szukaj:

    Powrót do spisu pytań
    33. Higrometr ( wilgotnościomierz ). Jak go wyskalować?
    Higromerty są to urządzenia służące do pomiaru wilgtności w terrariach. Aby mieć pewność co do prawidłowości działania higrometru zalecane jest jego sprawdzanie i skalowanie ( dotyczy higrometrów włosowych - działających w oparciu o włosy ludzkie, jak też higrometrów sprężynowych ) co 2-3 miesiące, lub wtedy gdy mamy zastrzeżenia dotyczące dokładności wskazań. Skalowanie wykonujemy w następujący sposób: namoczoną i dobrze odciśniętą ściereczką obkładamy wloty powietrza znajdujące się z tyłu i po bokach urządzenia, pozostawiając tak na 30 minut w temperaturze pokojowej. Następnie śrubką regulacyjną ustawiamy wskazówkę na 96-97%. W ten sposób dokonujemy skalowania higrometru.
    Powrót do spisu pytań

    To dla leniwych ))
    Pozdrawiam

  4. #4

    Re: wilgotność

    Jezeli higrometr masz wyskalowany to prawdopodobnie wina wentylacji.
    Jezeli masz zla wentylacje to pomimo wielokrotnego spryskiwania wilgotnosc i tak bedzie niska


  5. #5

    Re: wilgotność

    wlasnie jak to jest z ta wentylacja. co znaczy odpowiednia. nie chodzi mi o rozmieszczenie( gora, dol). czy sa jakies rozmiary w przypadku danej wielkosci terra.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •