Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: martwica ogona???

  1. #1
    Tasha
    Guest

    martwica ogona???

    witam wszystkich!

    moj legus ma ok 2 lat i sporadycznie tak raz na rok koncoweczka ogonka mu sie przesusza, tak do 1 cm i sama po jakims czasie odpada, z poczatku myslalam ze sobie ja o zarowke przypala, ale teraz wiem ze napewno nie jest to tym spowodowane, czy wiecie moze jakie moga byc przyczyny tego zjawiska ???
    i czy jest to martwica ogona??
    i jak to sie leczy??? czy macie jakies doswiadczenia z tym zwiazane???

    pozdrawiam
    tasha

  2. #2

    Re: martwica ogona???

    Tak wyglada to na martwice. Najlepiej idz z tym do weta bo jak tak bedzie gubil po trochu ogonek to mu wiele nie zostanie za pare lat. Powaznie idz do weta zeby ogladnal bo szkoda ogona.

  3. #3

    Re: martwica ogona???

    Prawdopodobnie bedzie konieczna amputacja na zywej tkance, odpowiednie zabezpieczenie rany i zdaje sie ze w takiej sytuacji bedzie konieczny antybiotyk. Oczywiscie wszystkie takie decyzje musi podjac odpowiednio wykwalifikowany wet.


  4. #4
    Marcin S-c
    Guest

    Re: martwica ogona???

    nie zwlekaj i wyciągnij wnioski z powyzszych rad )


  5. #5

    Re: martwica ogona???

    Czy Twoj legwan przebywa w odpowiedniej temperaturze? Legwany to zwierzeta cieplolubne, a z niedogrzanym ogonkem moga byc klopoty (zreszta nie tylko z ogonkiem).

    Pozdrawiam
    [gadzinka]

  6. #6
    Tasha
    Guest

    Re: martwica ogona???

    wlasnie wydaje mi sie ze to jest przyczyna niskiej tem. bo zawsze cos takiego mu sie na zime robi, jak tem. staje sie troche nizsza
    , dlatego bede mu w tym okresie dawala mocniejsza swietlowke i problem sam powinien sie rozwiazac

    a jak nie to wycieczka do weta

  7. #7

    Re: martwica ogona???

    Tylko ze swiatlowka daje baaaaardzo znikome cieplo i jest niewystarczajace do ogrzania nawet malego terra. Do wygrzewania lega radze zastosowac promiennik podczerwieni.


  8. #8

    Re: martwica ogona???

    Tak to prawda swietlowka sama nie wiele ciepla da. A z ogonem idz do weta zeby ogladnal bo szkoda zeby tak tracil

  9. #9
    Tasha
    Guest

    Re: martwica ogona???

    temperatura w terarium jest ok, taka jak powinna byc )
    i ta koncowka ogona zaczela rowniez jakby lepiej wygladac (tzn. juz nie wysycha ale takjakby sie odbudowuje)
    do weta i tak sie wybiore zeby to ogladnol, tylko najpierw musze znalezc w swoim miescie (Rzeszów) takiego wlasnie weterynarza ktory znalby sie na legwanach, jezeli mieszkacie w rzeszowie i znacie takiego weterynarza to dajcie znac!!!
    slyszlam rowniez ze w rzeszowie 12 grudnia maja otworzyc jakies centrum zoologoczne wiec wlasnie czekam az to otworza i mam nadzieje ze tam zasiegne fachowej porady,
    bo szkoda brac lega do weta, jezeli ten wet w zyciu lega na oczy nie widzial )
    a kolejna rzecza jest to ze obecnie mamy zime i obawiam sie rowniez o zdrowie mojego smoka, zeby z powodu zbyt niskiej tem. czegos nie zlapal

    pozdrawiam

    TaSha

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •