Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Witaminy

  1. #1

    Witaminy

    Witam
    Jak często i w jakiej ilości podawać witaminki legowi i jakie najlepiej?
    Reptimineral czy vibowit? Może macie jakieś inne propozycje...


  2. #2

    Re: Witaminy

    witamy
    oj nieładnie nieładnie, legwana masz od ponad miesiąca i dopiero pytasz jakie witaminki mu dawać?:[

    ja podaje:
    -REPTIMINERAL H - kilka razy w tygoniu posypuję nim żarcie (ok 20zł za pudełeczko- drogo, ale starcza na długi okres czasu, dostępne w sklepach zoo, jednak musisz zwrócić uwagę przy zakupie, aby na opakowaniu widniala literka H

    -wapno CALCIUM PANTHOTHENICUM 0,1 -raz na tydzień jedna rozkruszona tabletka posypana na żarcie (ok. 5zl za 50tabl- kupisz je w aptece dla ludzi)

    - sepia - legwan ma do niej stały dostęp (ok.5zł, dostępna w każdym zoologiku w dziale dla ptaków należy ją zetrzec na tarce i dopiero sproszkowaną podwać)


  3. #3

    Re: Witaminy

    Dzięki za odp. Wapno z witaminą D3 daję 2 razy w tygodniu (rozkruszam tabletkę i posypuję żarcie). Mam pytanko: Po co dawać startą sepię skoro podaje mu wapno w tabletkach (z tego co mi wiadomo to sepia składa się głównie z wapnia)?

    A jak często posypywać repti (kilkoa razy w tygodniu, tzn. 2-3 razy)?

    Dzięki za odpowiedź Meg


  4. #4

    Re: Witaminy

    ossasepi czyli szkielet mątwy, to rzeczywiście wapno:P
    legwany powinny mieć do niego stały dostęp, tak by same sobie mogły dawkować zapotrzebowanie na nie

    kilka razy tzn, że ciężko mi sprecyzować ile to jest dokładnie, ok 3 razy powiedzmy
    wystarcza taka odp?

    Ps. Nie ma za co dziekować, po to tu jestem


  5. #5

    Re: Witaminy

    ok to nie dziękuję


  6. #6

    Re: Witaminy

    meg a u ciebie sepia w terra normalnie w miseczce stoi? i leg do niej podchodzi i wcina?... u mnie jak tak sprobowalem kilka razy to tylko kokosa do niej nasypal od tego czasu scieram ja i podaje razem z zarciem.

    pozdrawiam

  7. #7

    Re: Witaminy

    u mnie teoretycznie stoi w terra, a że Neo rzadko odwiedza swoje terra, to jak sobie gdzieś tam leży poza nim, to podchodzę do niego z miseczką, on widzi, że zielony proszek= sepia i wcina go


  8. #8

  9. #9

    Re: Witaminy

    sapia jest dostępna w wielu kolorach np. różowy

  10. #10

    Re: Witaminy

    nio, zielony
    już dostałam opierdziel wczoraj od Madzika na priva za ten kolor, ona twierdzi, że sepia jest biała (???) hmmm, ja spotkalam się tylko z sepiami kolorowymi i tak np.
    zielona= o smaku i kształcie gruszki
    pomarańczowa= smak pomarańczowy i kształcik pomarańczy itd

    w Wawce nie ma białych sepii


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •