Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Legwan czarny a legwan zielony

  1. #1

    Legwan czarny a legwan zielony

    Chciałam was zapytać czy mając odpowiedniej wielkości terrarium czy mozliwe jest trzymanie obu legwanów razem? jedyną róznicę jaką widzę w opisach to wilgotność(ale tylko w dzień)- u czarnego 50% a u zielonego 70%. Z góry dziękuję za odpowiedzi


  2. #2

    Re: Legwan czarny a legwan zielony

    No czarny to chyba gatunek taki stepowy bardziej więc dość trudne byłoby połączenie tych dwóch biotopów w terra.


  3. #3
    Mall
    Guest

    Re: Legwan czarny a legwan zielony

    Jak kupowałem swojego "LZ" to był w terrarium z Legwanem Czarnym ale też był przez niego zmaltretowany ...


    Pozdrawiam :]

  4. #4
    etina
    Guest

    Re: Legwan czarny a legwan zielony

    gdzie mozna znalesc opis legwana czarnego? pierwszy raz slysze o takim legwanie.


  5. #5

  6. #6

    Re: Legwan czarny a legwan zielony

    W niektórych regionach legwany zielone żyją w tych samych biotopach co Ctenosaura similis, wybierają jednak inne nisze( zielone bardziej nadrzewne). W bardzo dużych terrariach ewentualnie można by było się pokusić, ale raczej z dużymi gatunkami( C. similis, C. acanthura, C. pectinata). Nie wiem jednak, jak terytorialny samiec legwana zielonego na to zareagowałby, a mógłby bardzo negatywnie. W warunkach domowych w zasadzie nie do przeprowadzenia. Niezbyt dobry pomysł.


  7. #7

    Re: Legwan czarny a legwan zielony

    Czekałam na Twoją odpowiedz ja mam samicę legwana zielonego(71cm długości) i zamierzałam dołączyć l.czarnego niestety nie wiem jaka płeća wielkość to ok połowa mojego. Pytam bo może przydałby się towarzysz mojej smoczycy a drugiego lega zielonego napewno nie kupie:P


  8. #8

    Re: Legwan czarny a legwan zielony

    Jaki to gatunek? Te małe, jak np. C. quinquecarinata odpadają( zielony je zadepcze). Z C. similis też średni pomysł, chyba, że masz dwa terraria i w razie czego od razu oddzielisz. Ale najlepiej chyba trzymać od początku osobno.


  9. #9

    Re: Legwan czarny a legwan zielony

    Jeśli masz samicę, to tylko samiec legwana zielonego będzie dla niej odpowiednim partnerem. Inne odpadają. To zły pomysł.


  10. #10

    Re: Legwan czarny a legwan zielony

    dobrzedziekuje za porady i pozdrawiam. A co do partnerów to jeszcze bazyliszki wg. opisu są dobre dla legów


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •