Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Legwany w ZOO Wrocławskim

  1. #1

    Legwany w ZOO Wrocławskim

    czemu oni je karmią tylko sałatą zieloną jak ona podobno jest szkodliwa?

    no i czemu te wszystkie Legwany w ZOO są takie czarne(ciemne)
    te duze jak i te malutkie,jakas odmiana?.


    moj kuzyn ma legwana i jest w ich romiarach i jest zielony z troszeczke brązową głową.

  2. #2

    Re: Legwany w ZOO Wrocławskim

    A wiesz może czym jest debilizm ? Właśnie to zobaczyłes w ZOO. Legwany są w złym stanie choćby z powodu który sam zauważyłeś - nie odpowiedniego karmienia


  3. #3

    Re: Legwany w ZOO Wrocławskim

    legi we wrocławskim ZOO to na prawdę jedna wielka tragedianajgorsze, że nic nie można zrobić, bo z Gucwińskimi się nie wygraByłam w zeszłym roku i to co tam się dzieje jest przerażające.Już bardzo młode legi mają zaawansowaną krzywicę, gnilec pyska i pewnie wiele innych choróbDorosłe ( te, którym udało się przeżyć)są w równie złym stanie.
    W pojedynkę nie da rady, ale gdyby się zebrać i zrobić to co Fatman........??..........??.
    ;(ada

  4. #4

    Re: Legwany w ZOO Wrocławskim

    W Gdańsku dieta dla żółwi i legwanów to sałata+ banan+ jabłko+ twaróg, w dodatku wymieszane z trocinami z podłoża. Poźniej ludziom mówi się, że te zwierzęta męczą się i żyją w niewoli krótko, a wiadomości o rozrodzie wyśmiewa jako nierealne. Mnie na moje uwagi odpowiedziano, że takie są wytyczne EAZA dotyczące żywienia tych zwierząt co jest bzdurą!! Nikt chyba nigdzie już nie morduje tych zwierząt takim sposobem, bo nie można nazwać tego hodowlą.
    O pogryzieniach węży w wyniku żywienia żywym pokarmem bez nadzoru, inwazjach roztoczy, błędach w oznaczeniach gatunku, marnowaniu złożonyc jaj już nie wspomnę. Koszmar...


  5. #5

    Re: Legwany w ZOO Wrocławskim

    W załączniku jest fragment listu, który otrzymałem w odpowiedzi na moje pytania kilka lat temu. Bez komentarza...


  6. #6

    Re: Legwany w ZOO Wrocławskim

    Hmm Brzmi rozsądnie legwan zielony i żółw błotny, wszak występują na tym samym obszarze i potrzebują identycznych warunków. Biedne gady to wkońcu nie ich wina że opiekują się nimi tacy "fachowcy"


  7. #7

    Re: Legwany w ZOO Wrocławskim

    Identycznych warunkow? To wyjasnij mi- dlaczego Żółw błotny (Emys orbicularis) zyje w Polsce? Nie ma to jak znajomosc krajowej fauny :/


  8. #8

    Re: Legwany w ZOO Wrocławskim

    tokaga sobie żaruje :> a im pewno chodziło o czerwonolice - faktycznie niektórzy trzymają je razem w dużych akwaterrariach.


  9. #9

    Re: Legwany w ZOO Wrocławskim

    Też taki list mam :/

    Pozdrawiam


  10. #10

    Re: Legwany w ZOO Wrocławskim

    Ehh Saurus no nic mogłem na koniec napisać "to był żart" ale większość chyba zrozumiała o co mi chodzi. I prosze nie czepiaj się mojej znajomości polskiej fauny (a zwłaszcza herpetofauny) bo to dla mnie jest cios poniżej pasa...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •