Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Czy to norlamne!??:(

  1. #1

    Czy to norlamne!??:(

    Witajcie! Mam problem z moim Legwankiem! Nie chce nic jesc juz od 3 dni. prawie caly czas siedzi pod promiennikiem i wiekszosc czasu spi! owszem raz dziennnie przejdzie sie z 1 galezi na 2 i popatrzy po terra pojdzie do baseniku napije sie i wraca pod promiennik lecz jesc nic nie chce! nie wiem co to moze oznaczac!?? A 2 zecz to w zalaczniku pokazuje wam wlansie ta sytulacje jak siedzi i martwi mnie ten ,,Garb" czy to cos nie wporzadku czy tez nie!?? pozdrawiam i z gory dzikeuje za odp.


  2. #2

    Re: Czy to norlamne!??:(

    jesli masz lega dopiero od kilku dni to jest to normalne musisz dac mu spokoj.A ten garb to jak dla mnie to troche za duzy ale tu niech wypowie sie kto inny np wet pozdro

  3. #3

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Chcialem tylko dodac ze garb zobaczylem dzis jak leg chodzi to go nie ma czy tez jak mam go na rece to tez nie ma garba. Mam go ok 2 tygodni. pozdrawiam


  4. #4

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Trzeba było najpierw kupić świetlówkę, a potem legwana!! Biedak jest odwapniony, ma początki krzywicy kręgosłupa( może panikuję, ale właśnie tak one wyglądają), wygląda, że też miękką szczękę( choćby dlatego nie je). Pewnie też końcówka języka jest intensywnie czerwona. Poza tym ogólnie wygląda na niedożywionego i zabiedzonego. Musi dostać UV, wskazane być może są zastrzyki z glukonianu wapnia( musisz zgłosić się z nim do weterynarza, który wykona je i określi dawkę). Proponuję też usunać wszystkie gałęzie, bo jeden z legwanów w takim stanie, z którym miałem kontakt spadł, łamiąc sobie kręgosłup. Zamiast tego pudełko na ziemi na kryjówkę, radzę też zasłonić szyby terrarium( ograniczenie stresu i powodów do pobudzenia i miotania się wskutek tego). Dietę warto wzbogacić o większy udział owoców, dodatek np. mysiego noworodka( wysokoenergetyczna celem odżywienia) . Oczywiście wszystko obsypane sepią.
    W tej chwili legwanik ma duże szanse wyjścia z tego, jeśli odpowiednio wcześnie zostanie mu udzielona pomoc.


  5. #5

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Uv ma juz od tygodnia swietlowke jak i promiennki!! Norlamnie tego garba nie widac tak samo np jak go wezem na rece czy tez chodzi po terra.do wyterynarz w takim razie jutro polece jak tylko wroce ze szkoly. POradzcie mi tylko w jaki sposob podniec ilosc buiala w jego diecie?! w czym jest najwiecej wapnia!?? Do tej pory jal caly czas konieczyne,szczypiorek,koprerek,liscie chzanu.mlecz,rzodkiewke, i od czasu do czasu banana a jablkiem. Co moge podawac aby podniesc ilosc wapnia?!? podrawiam i dziekuje za rady!


  6. #6

    Re: Czy to norlamne!??:(

    zmiel skorupki jajka dawaj sepie mozesz tez zmielic i dawac normalne wapno jak dla ludzi

  7. #7

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Czy ten "garb" nie pojawia w momencie jak się do niego zbliżasz ? Być może to pozycja odstraszająca intruza, czyli Ciebie - "jestem większy więc mnie nie przełkniesz" Opisz w jakich sytuacjach i jakie ruchy jeszcze dbserwujesz w momencie powstawania "garbu" Może legwan staje na wyprostowanych łapach, napręża fałd pod szczęką, lekko odchyla "zgarbione"ciało od Ciebie i ogólnie jest naprężony ... przy kłopotach z wapniem takie deformacje raczej nie pokazują się nagle i nie znikają same tak gwałtownie...

    pozdrawiam


  8. #8

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Wszystko możliwe, tylko że legwan na fotce nie przyjął pozycji straszącej. Poza tym ja raz obserwowałem takie właśnie niewyraźne objawy u odwapnionego( czerwony język) młodego legwana. Żuchwa też wygląda trochę podejrzanie.Warto. żeby obejrzał go lekarz, poza tym intensywne dowapnienie i odżywienie mu się przyda( nie wygląda najlepiej).


  9. #9

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Co do żywienia- nieżle go karmisz, ale możesz też dawać liście drzew( lipa, klon, brzoza, wierzba, morwa, jabłoń), krzewów( winorośl, porzeczka, malina, jeżyna, róża). Z owoców fajne by były morele i brzoskwinie, z bananów na razie zrezygnuj. Co 10 dni warto byłoby dać noworodka mysiego( legwan jest dosyć chudy), ewentualnie po kilka świerszczy. To wszystko posypane tartą sepią.


  10. #10

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Jeszcze jedno
    Jak legwan zachowuje się na rękach? Czy daje się brać bez problemu? Poza tym ile czasu go masz i ile czasu był bez świetlówki?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •