Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: Czy to norlamne!??:(

  1. #31

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Z jednym wyjątkiem- większy udział kalorycznych owoców i warzyw konieczny jest przy zwierzętach wychudzonych, takich jak ten osobnik.


  2. #32
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Nie zamierzam Cię denerwować Amazonko. Po prostu nadmiar tłuszczu szkodzi.... odkładając się w komórkach wątrobowych i powodując ich drgenerację. Jeśli jest coś niejasnego - warto sobie odpuścić. Jest tyle innych źródeł witamin. Na pewno "odkopię" więcej informacji nt. avocado.

    Ptaki i gady.... dość blisko w ewolucji.


  3. #33
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Czy to norlamne!??:(

    A poza tym persyna...


  4. #34

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Dobrze ni Klucmy sie co do jedzenia, LEon cuje sie lepiej i zrobil sie bardziej ruchliwy lecz nadal jest 1 problem nie chce jesc Objawy miekkiej szczeki zniknely i jest wszyko ok nie garbui soie chodzi po terra lecz gdy podejdzie do miseczki nawet nie dotknie jezykim i pojdzie dalej! czy trzeba zastosowac przymusowe karmienie!?? jezli tak to w jaki sposob bo nie wiem jak to zrobic nigdzi tego nie wyczytalem. pozzdrawiam


  5. #35

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Poczekaj z karmieniem przymusowym, to ostateczność. Dostarczaj mu świeże jedzenie i pozostaw w spokoju. Będzie jadł. Może to robić w małych ilościach, wtedy gdy nie będziesz tego widział, gdy będzie czuł się nieobserwowany. Co do karmienia przymusowego to jest opisane w stronie testowej o legwanie - dział żywienie.

    pozdrawiam


  6. #36

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Legwan może nie jeść dość długo, więc jeśli ten stan trwa kilka dni, nie zmuszaj go na siłę, poczekaj. Karmienie przymusowe to ostateczność. Jeśli dalej nie będzie jadł, napiszę Ci jak postępować. Odnośnie diety obecna pora roku to bogactwo roślin zielonych, więc trzeba z tego korzystać. Owoce i warzywa to dodatek. Mój legwan szaleje teraz za morelami i truskawkami. Po nich przyjdzie czas na czereśnie i wiśnie - tak było w zeszłym roku ;-)


  7. #37

    Re: Czy to norlamne!??:(

    Dzieki za informacje o avocado, bede pamietal, zeby mu juz tego nie podawac. Szkoda, bo bardzo mu smakowalo


  8. #38

    Re: Czy to norlamne!??:(

    DObrze poczekam jeszcze jakis czas. Codziennie ma swierze jedzonko. Podaje mu tak jak wczesniej Koperek,szczypiorek,konieczyne,mlecz,liscie chrzanu,rzodkiewke,liscie rzodkiewki,mlode liscie jabłoni,posupuje to zmielona skorupka jajka i tak jak Wet Kazal 1 kropelka witaminy d3. nic innego nie ma u mnie w okolicy gdzie nie jezdza auta aby bylo swierze i czyste to co podalem zrywalem daaaaleko w polu za miastem. moze cos jeszcze proponujecie dodac?? jezeli tak to napiszcie. Z gory dziekuje.


  9. #39
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Czy to norlamne!??:(

    WIEKI CAŁE JUŻ O TYM PISALIŚMY - D3 NIE WCHŁANIA SIĘ Z P.POK. (( POTRZEBNE REPTIGLO 5 LUB 8


  10. #40

    Re: Czy to norlamne!??:(

    SA JUZ SWIETLOWKI I PROMIENNIK ILE RAZY MAM POWTARZAC??!! TYLKO ROBIE TAK JAK WET MI KAZAL! POZDRAWIAM


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •