Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Czym najlepiej karmic mlodego Legwana

  1. #11

    Re: Czym najlepiej karmic mlodego Legwana

    hehehe cos w tym jest :P Pozdrawiam

  2. #12

    Re: Czym najlepiej karmic mlodego Legwana

    Czytalem co jedza , ale umnie nie jest latwo znalesc wiekszosc roslin , wiec pytam o cos latwiej dostepnego (cos w stylu salaty)

  3. #13
    Robert Rutkowski
    Guest

    Re: Czym najlepiej karmic mlodego Legwana

    Mniszek lekarski czyli popularny mlecz oraz babka rosną praktycznie wszędzie.Liście rzodkiewki dostępne w każdym sklepie z warzywami oraz wiele innych dostępnych roślin.

    Sałaty nie podajemy, najwyżej jako dodatek, jest niekorzystna dla zdrowia lega, podobnie jak kapusta pekińska, kapusta zwykła i szczaw.

    Nie zapomnij o świetlówce Uv i poczytaj FAQ oraz opis gatunku.

  4. #14

    Re: Czym najlepiej karmic mlodego Legwana

    Kivek, tylko nie pisz, że we Wrocławiu nie znajdziesz mlecza, koniczyny, babki zwyczajnej czy lancetowatej, jasnoty...Może masz znajomych posiadających własny ogródek, działkę, na której rosną krzewy, drzewka owocowe, rośnie chrzan, koperek, szczypiorek, cukinia, rzodkiewka. Te wszystkie liście są dobrym pokarmem. Do jedzenia nadają się również listki lipy, czarnego bzu, a te drzewa można spotkać w wielu miejscach, nawet w dużych miastach. Ważne, aby nie zrywać liści blisko ruchliwych ulic, dróg. Można też zrobić weekendowy wypad za miasto i zaopatrzyć się w różnorodne liście na kilka dni. Dobrze umyte, trzymane w lodówce w szklaneczce z wodą (np. koniczyna, mlecz) lub w pojemniczkach (jako pojedyncze listki, bez łodyg) długo wytrzymują i nie więdną. Przed podaniem można ponownie liście namoczyć, przez co odzyskają trochę świeżości. Nie można liści trzymać w woreczkach foliowych, bo się zaparzą.


  5. #15

    Re: Czym najlepiej karmic mlodego Legwana

    dzieki za ODP , trzeba bylo napisac na stronie ze mniszek to inaczej ten mlecz ktory jest bardzo latwo dostepny bo ja myslalem ze to cos innego

  6. #16

    Re: Czym najlepiej karmic mlodego Legwana

    aha jak wyglada ta roslina babka?

    i czy legwan moze jesc trwe?

  7. #17

    Re: Czym najlepiej karmic mlodego Legwana

    http://www.artcd.pl/111/babka.htm - tak wygląda :-) Trawy nie podawaj.


  8. #18

    Re: Czym najlepiej karmic mlodego Legwana

    ej... przepraszam ze juz drugi raz sie tutaj czepiam ale ostatnie pytanie Kivka mnie strasznie rozbawilo takiego jeszcze nie slyszalem! HAHA "czy legwan moze jesc trawe?"))) dobre!!!

    ja tez przeczytalem faq i opis gatunku i mam tez jedno pytanko: czy legwany potrafia latac?

    Dlugi

  9. #19

    Re: Czym najlepiej karmic mlodego Legwana

    buehehehe Trawa :] jak to przeczytalem to o malo co nie spadlem z krzesla i odrazu mi sie skojazylo ze Legwan to przeciez nie krowa :] Pozdro

  10. #20

    Re: Czym najlepiej karmic mlodego Legwana

    panowie Długi i Looki - żółta kartka. Ktoś jest nowy i pyta. Więcej wyrozumiałości.

    pozdrawiam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •