Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Mądry Legwan!!

  1. #1

    Mądry Legwan!!

    Mój Legwan nauczył się otwierać terrarium. Mam szyby na prowadnicach i jak jemy sie chce to pazurek wkłada w najmniejszą szczeline i przesuwa szybe. A jajk wracamz roboty to mam bałagan w domu i wszystko leży na podłodze!! Dziś mi zjadł herbatnika bo zostawiłem go na biurku i zawsze się chowa za telewizorkiem.

  2. #2

    Re: Mądry Legwan!!

    To nie zly kombinator z niego moj fakt faktem nie musi umiec takich sztuczek bo wchodzi i wychodzi kiedy chce. po za tym zrzucil mi okolo 15 pucharow i zabil modliszke, zabil ja zrzucajac ja podczas skoku na inny mebel stracil ja i przygniutl ja torf. zbil termometr wszystko w ciagu miesiaca


  3. #3

    Re: Mądry Legwan!!

    Oj, mądry, mądry, tylko Ty mimo wszystko bądź mądrzejszy od niego, i to jak najszybciej. Mój legwan był tak samo mądry, też obczaił, że drzwi przesuwne otwierają się, jak się w nie drapie. Tylko niestety, jego niekontrolowane spacerki po domu w czasie, kiedy nikogo nie było, skończyły się niezbyt dobrze. Na Bazylego spadł (albo przewrócił sie razem z nim, nie wiem dokładnie, jak to było) konar, oparty o zewnętrzną ścianę terrarium, efektem czego był zraniony koniuszek ogona, który następnie usechł i odpadł. Najgorsze jest to, że nie jest jeszcze przesądzone, czy nasz legwan straci tylko ten koniuszek (ok.1cm), czy nie trzeba będzie ciąć jeszcze kawałka, bo mamy wrażenie, że ogon dalej podsycha. Chociaż od dwóch tygodni nie obserwujemy, by martwica postępowała dalej (wtedy zaznaczyliśmy granicę zdrowego ciała), podsuszone jest dosłownie kilka mm (może to tylko tak wygląda gojąca się rana), zobaczymy. Po tym wypadku (dopiero po ((( ) nasze terrarium dorobiło się klucza. Piszę to wszystko ku przestrodze - jeśli Twoj legwan zaczął sam wychodzić, proponuję Ci jak najszybciej zareagować i dorobić jakieś zamknięcie. Pozdrawiam. Izabela

  4. #4

    Re: Mądry Legwan!!

    Tzn mi to nieprzeszkadza bo jak ja jestem w domu to chodzi gdzie chce po pokoju. Ja musiałem wymieniać żarówke w terrarium bo zbił ją i monitor bo nalał na niego!!

  5. #5

    Re: Mądry Legwan!!

    Znajoma weterynarz spotykała się już z legwanami, które kaleczyły się spadając razem z przedmiotami, jak i z dużym samcem, który najadł się monet, później poprawił to workiem na śmieci, a to wszystko wyszło dopiero w czasie operacjii zatkanych jelit. Młode biegając po pokoju bez nadzoru mogą się dodatkowo zaklinować, a spędzając poza wilgotnym terrarium zbyt dużo czasu odwodnić( nerki!).Lepiej nie dopuszczać do spacerów poza terrarium bez nadzoru.


  6. #6

    Re: Mądry Legwan!!

    Zgadzam się całkowicie ...

    pozdrawiam


  7. #7

    Re: Mądry Legwan!!

    Mój wie, że tylko lewe drzwi są otwierane a prawe nie. Teraz naszczęście mam taką zasuwkę.

    P.S.Kup swojemu zamek do prowadnic.

  8. #8

    Re: Mądry Legwan!!

    A Moj uciekl mi juz 4 razy zawsze znajdowalem go na kwiatku , ale ostatnim razem naprawde mialem stracha .... wrocilem ze szkoly i go nie bylo w terarrium a okna byly otwarte ( mam plastiki i są bardzo wysokie i otworzylem je od gory)... i Leg mogl wyjsc tamtedy gdyby wszedl po firance , a wiem ze wchodzi tam bo inaczej by sie nie dostal na kwiatka na ktorego go juz 3 razy znalazłem ... szukalem go 3 godziny w pokoju i go nie znalazłem ;/ zostawilem go na noc i rano sie obudzilem i znalazłem całe szczęscie na kwiatku !!

    szczescie mialem ze kota nie bylo w pokoju(jak bylem w szkole)

    od tej pory tak szczelnie zamykam terrarium ze nie ma nawet malej szparki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •