Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: brzoza w terrarium

  1. #11

    Re: brzoza w terrarium

    to juz sam niewiem pomalowalem juz wczesniej tylko teraz niewiem czy wkladac ta gałaz czy nie?!


  2. #12

    Re: brzoza w terrarium

    Słuchaj dr Roberta ...

    pozdrawiam


  3. #13

    Re: brzoza w terrarium

    tylko boje sie oto zeby mi plesn albo jakies grzyby niezepsuly galezi albo przeniosly sie na osb


  4. #14

    Re: brzoza w terrarium

    Jeżeli będzie pleśń to znaczy, że jest zła wentylacja w terrarium, a to problem znacznie poważniejszy niż brzoza. Od wielu lat używam różnych gałęzi w terrarium z legwanami (różne gatunki drzew owocowych, robinia, dąb, jesion, wierzba, brzoza) i nigdy nie zdarzyło mi się, aby gałęzie pleśniały, nawet gdy używałem gałęzi lekko spróchniałych. Brak dostępu świeżego powietrza, dużo za mała powierzchnia wentylacji to niestety obok złego pokarmu podstawowy problem w trzymaniu u nas legwanów. Dochodzi do tego używanie tanich higrometrów, które znacznie zaniżają wilgotność. Trzymanie legwana w "puszce" niestety jest powszechne . Proponuję zwrócić na to uwagę.


  5. #15

    Re: brzoza w terrarium

    Witam,
    Ja mialam kiedys brzoze w malym terrarium. Legwan nie mial zadnych problemow z poruszeniem sie po galeziach, ale byc moze to dlatego, ze byly grube, niskie i ulozone pod dosc plaskim skosem. Teraz mam duze terrarium i galezie z orzecha wloskiego.
    Jesli legwan bedzie mial problemy z wspinaczka, mozesz do galezi przybic plasko mniejsze galezki, zeby stworzyc cos w stylu drabinki do wspinania. Ja mam cos takiego w terra i spisuje sie znakomicie. Mozna tez okrecic konary sznurkiem, zeby nie byly zbyt gladkie.


  6. #16

    Re: brzoza w terrarium

    Witam. Ja u Leona tem mam 2 gałęzie brzozy i nie mam z nia zadnych problemow. Ani plesni,grzybow itd, legwan bez problemu sobie chodzi po nich i nie widze aby sie slizgał. Wiec mysle ze nie ma senu lakerowania ich z takich przyczyn jakich napisal Robert. pozdrawiam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •