Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z wilgotnością :/

  1. #1

    Problem z wilgotnością :/

    Ostatnio legusowi zmieniłam terra i niestety zaczęły się problemy z wilgotnością. Max osiąga 60 góra 65%. Na poczatku myślałam, że to dlatego że nowy substrat kokosowy jeszcze dobrze nie nasiąknął wilgocią, ale to trwa już jakiś czas. Regularnie pryskam terrarium, a pod basenikiem mam matę grzewczą. Terrarium jest szczelne jeżeli nie liczyć wentylacji. I sprawa przy okazji w załączniku jest fotka Greena ... i właśnie, a może Frau Green ? Z góry dziękuję


  2. #2

    Re: Problem z wilgotnością :/

    Zerknij tutaj
    http://www.legwanzielony.terrarium.c...page=terrarium
    jest coś o Twoim problemie
    Zmniejsz może troszkę wentylację i zobaczysz czy to pomoże...

    pozdrawiam.


  3. #3

    Re: Problem z wilgotnością :/

    Jeżeli jest 60% (zakładając, że hgrometr jest dobry, co graniczy z cudem ), a nawet mniej to nie ma się czym martwić. Zmniejszanie wentylacji, która jak wynika z praktyki i tak jest zwykle za mała ( a tu nie mamy pojęcia jaka jest) może być niezdrowe.


  4. #4

    Re: Problem z wilgotnością :/

    właśnie czytałam że 60% to wystarczająco, ale jak wszyscy piszą że mają 70 -80% to mi się serduszko kraje że się staram, a mimo wszystko się nie da możecie powiedzieć czy to samczyk czy samiczka? Zdjęcie jest chyba wyraźne a legwan ma chyba około roku ale głowy nie daję. Dzięki za odpowiedź


  5. #5

    Re: Problem z wilgotnością :/

    Wedlug mnie legwan jest za mlody na ocenianie tego, dla mnie wyglada po trochu na jedno i drugie, ale chyba sklanialbym sie ku samicy (zalezy od wielkosci legwana- jaki jest duzy?)


  6. #6

    Re: Problem z wilgotnością :/

    Mozesz kupić nawilżacz i wsadzić do terra. Ktoś z legwaniarzy ma w terra.


  7. #7

    Re: Problem z wilgotnością :/

    kup sobie lepszy higrometr termo + higro elektroniczny kosztuje ok 60-70 zl. jak kupilem jakis rok temu i jestem bardzo zadowolony.

    pozdrawiam

    Dlugi

  8. #8

    Re: Problem z wilgotnością :/

    Też się zastanawiam nad kupnem nowego może nawet elektrycznego. Legwan ma długość około 66-68 cm (bardzo bał się metra krawieckiego :/). Na poczatku myślałam że to samiec ale teraz bardziej skłaniam się ku samicy.


  9. #9

    Re: Problem z wilgotnością :/

    Przy takiej dlugosci tez juz stawialbym na samice- pamietam z czasow jak moj legwan byl mlody, ze samiec tej wielkosci nie ma az tak zaokraglonej, krotszej glowy jak male legwany. Zobacz jeszcze nasade ogona od gory- jesli jest rozszerzona po bokach to samiec, jesli nie- to samica.


  10. #10
    GreenDay
    Guest

    Re: Problem z wilgotnością :/

    A chyba jednak panienka z niego bedzie z kim plotkować wieczorami jak urośnie. Jeszcze jedno: wiem, że jak podrośnie to zacznie skadać jaja raz na rok (oczywiście nie zapłodnione) i pytanie czy trzeba jej załatwić jakieś gniazdo czy co? Co z jajkami ewentualnie zrobić ?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •