Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Terrarium

  1. #1

    Terrarium

    Witam chciałem zapytać czy nowy dom dla mojego legwana jest zrobiony z głową i czy warunki nie wpłyną na niego niekorzystnie ?

    Oświetlenie: świetlówka Repti-glo 8.0 UVB 70cm

    Akwarium o wymiarach 90dł.x60szer.x70wys.

    -Na dnie położyłem kilka dużych kamieni o podobnym "cegłowatym" kształcie .

    -Na tych kamieniach ułożyłem super płaskie piaskowce (średnio 15 na 20cm)

    -Piaskowce tworzą półkę zawieszoną nad całym dnem na wysokości 10 cm.

    -Na piaskowce wysypałem mieszankę włókien koksowych .

    -Do powstałego w ten sposób "podpiwniczenia" (między półką a dnem) nalałem około 6 litów odstanej wody (5cm) i zaprawiłem ją odpowiednim preparatem .

    -Półka jest zrobiona tak że legwan z łatwością może wejść do wody i ma tam dużo miejsca.

    Pytania

    -czy tak duża powierzchnia wody nie jest szkodliwa (pleśń itp.)
    -czy w stojącej wodzie mogą być zanurzone gałęzie (drewno)
    -Prosze o informacje na temat utrzymania w terrarium warunków dla ZDROWEGO rozwoju legwana .
    -Czy włókna koksowe się psują ????????????

    POZDRawiam


  2. #2

    Re: Terrarium

    osiwetlenie jest ok. ale rozmiar akwarium mnie martwi jest zdecydowanie za male i nie wolno trzymac w nim duzego legwana jesli masz malutkiego to jest dobre jako tymczasowe. zdecydowanie odradzam kamieni itp. jedynie korzenie grube galezie. wydaje mi sie ze nie nic nie czytales o legwanach wiec zapraszam na http://www.legwanzielony.com/ tam jest wszystko o podstawach i obowiazkiem jest znac tresc tej strony przy hodowli legwana. wlukno samo z siebie nie plesnieje ale jesli nie posprzotasz np. odchodow plesn gwarantowana. fajnie cos wykombinowac aby drzewo stojace w wodzie puscilo liscie. a co do powieszchni wody to sie nie mart predzej masz za mala niz za duza. slyszalem o terrariach gdzie wogole nie ma wlukna kokosowego tylko jest sam basen na calym dnie rownierz widzialem takie terraria u legw i u agam blotnych. rada ode mnie czytaj czytaj i czytaj o legwanie zielonym bo widze ze malo wiesz! polecam najbardziej strone ktorej link ci podalem


  3. #3

    Re: Terrarium

    dzięki ten leg jest jeszcze mały 50 cm.


  4. #4

    Re: Terrarium

    witam,
    magnusta to masz juz tego legwana?
    najpierw sie zdobywa postawowe info nt tych zwierzakow i ich hodowli, nastepnie sie je kupuije..
    nie zrozumialam tego, co napisales, ze cale dno terrarium jest zalane woda? jesli sie myle, to mnie popraw, bo legwan, to nie zolw wodny..

    poza tym, to w czym sie hoduje gady nazywa sie TERRARIUM a nie akwarium, w akwarium to mozna sobie rybki hodowac..


  5. #5

    Re: Terrarium

    po za tym 50cm legwan nie jest taki malutki i te akwa ktore nie powinno miec tu miejsca w hodowli legwana baaardzo szybko stanie sie za male. odpowiedz na pytanie meg11


  6. #6
    kymon
    Guest

    Re: Terrarium

    Witam,

    Repti-glo 8 UVB, stosuje się np. u agam brodatych, w terrariach pustynnych. Do terrarium dla legwana, które powinno być tropikalne powinno być Repti-glo 5. Dziwi mnie, że nikt wcześniej tego nie zauważył.

    Akwarium??? Legwany trzyma się w terrariach.

    Na dnie nie powinno być dużych kamieni (żadnych kamieni), legwan gdy się spłoszy (a szczególnie gdy jest mały), lub spadnie na dno może się nabawić niezłych kontuzji. Nie wszystko co jest ładne jest dobre i praktyczne, zapamiętaj to.

    Półka? po co z piaskowca, jak się obsunie zniszczy terra, a nie daj Boże legwana.

    Za dużo wody, 6 litrów???, jak zamierzasz tam utrzymać czystość. Zbiornik 6 litrowy to ja wyobrażam sobie w potężnym terrarium a nie w takiej ociupince, którą zakładając, że leg będzie zdrowy będziesz niedługo zmieniał.

    Wszystko co napisałem, to nie złośliwie lecz z prawdziwą sympatią. Naprawdę rozważ inne, bezpieczniejsze rozwiązania


    Pzdr.

  7. #7

    Re: Terrarium

    Nie no kymon jeszcze ta świetlówka ujdzie. Koleś zrobił bardziej paludarium niż terrarium.


  8. #8

    Re: Terrarium

    frydrych1 możesz podać linka do fotki jakiegos terra dla lega wodą na dnie zamiast podłoża?? ja teraz robie terra dla lega i nie wydaje mi sie żeby to było dobre rezwiązanie ale jeżeli tak to chętnie bym tak zrobił bo by to nieźle wyglądało a terra mam dość spooore. tzn jest wysokie na ok. 2metry i szerokie na metr gożej z drógą szerokością bo tylko pół metra....właśnie sie zastanawiam czy nie lepiej dać tam jakiegoś węża nadrzewnego bo nie wiem czy szerokość wystarczy....


  9. #9

    Re: Terrarium

    Polecam opis gatunku
    www.legwanzielony.com

    pozdrawiam.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •