Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: otwarta mordka

  1. #1

    otwarta mordka

    mam pytanko muj maly legwanik co jakis cvzas otwiera pyszczek co to znaczy??? z gory dziekuje

  2. #2

    Re: otwarta mordka

    Nie wiem czy to o to chodzi ale np krokodyle otwierają paszczę żeby się ochłodzić


  3. #3

    Re: otwarta mordka

    Dokladnie!! legwan ochladza sie:] sprawdz czy nie masz za ciemno w terrarium lub czy nie za sucho:] Moja rada zób mu jakies schronienie przed zródlem ciepla lub zraszaj go woda:]

  4. #4
    kymon
    Guest

    Re: otwarta mordka

    Jaką masz wilgotnosc i temperature w terra?

  5. #5

    Re: otwarta mordka

    wilgotnosc 85 temp 28c

  6. #6
    kymon
    Guest

    Re: otwarta mordka

    Powinno być ok. Zaczekaj kilka dni i zaobserwuj co się dalej będzie działo. Ufam, że ma wstawioną miskę z wodą do picia. U mnie był okres, że legwan nie schodził pić, tylko czekał aż będę spryskiwał terra i wtedy zbiegał do spryskiwacza pić. Spróbuj takiego sposobu, może pomoże, bo wilgotność i temperaturę masz ok. Może to być również wina słabej wentylacji. Trzeba pamiętać, żeby oprócz temperatury i wilgotności zapewnić legwanowi prawidłową cyrkulację powietrza.

    Pzdr.

  7. #7

    Re: otwarta mordka

    Legwany niekiedy siedzą z lekko uchylonym pyszczkiem, chociaż nie można wykluczyć słabej wentylacji. Temperaturę i wilgotność ma dobrą. Podczas chłodzenia legwany mają dość szeroko rozwarty pyszczek i można to zaobserwować w wysokich temperaturach, przeważnie podczas dłuższego pobytu na słońcu gdy temp. wynosi 35-40* lub więcej. Trzeba uważać, bo taki pobyt może się źle skończyć dla legwana jeżli nie ma on możliwości ukryć się w cieniu.


  8. #8
    sikstin
    Guest

    Re: otwarta mordka

    Legwan otwiera pyszczek aby sie ochlodzić. Moj samiec też tak robił

  9. #9

    Re: otwarta mordka

    A moj leg w wolierze ma mozliwosc schowania sie w cieniu czy w wodzie, a woli siedziec z otwartym paszczydlem i sie grzac na sloncu. Az sie czasem o niego boje, zeby sie nie przegrzal ten moj glupolek ;-)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •