Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: drzewo w domu :)

  1. #1

    drzewo w domu :)

    Witam,
    w związku z tym, że zmieniłam miejsce zamieszkania Neo także, mam teraz większe pole do popisu, chciałabym zamontować w jednym z pokoi drzewo takie od podlogi do sufitu, na górze ewentualnie jakieś konary poziome, tak by legwan mógł sobie na nich leżeć, a nie tylko wdrapywać się w pionie..

    I tu pojawia się moje pytanie, jakie drzewo najlepiej zastosować do tego wynalazku? może jakieś propozycje? i ewentualnie jakieś wskazówki techniczne bym prosiła

    jak dzieło będzie skończone, wrzucę fotki.


  2. #2
    kymon
    Guest

    Re: drzewo w domu :)

    Witam,

    Musisz pomyśleć jakie drzewo wygląda fajnie a jednocześnie ma porowatą powierzchnię, żeby nie trzeba było owijać konarów sznurkiem (moim zdaniem wygląda to nienaturalnie). Nie może to być drzewo iglaste (żywica).
    Tak kombinuję i myślę, że przy odrobinie inwencji twórczej ciekawie może wyglądać akacja. Jest to drzewo liściaste i w dodatku ma super porowatą powierzchnię, tak że legson będzie miał ułatwione zadanie. Trudniejsze zadanie będziesz miała Ty, ponieważ trochę pewnie się nachodzisz, aby znaleźć ten jeden, wymarzony pień z konarami .


    Pozdrawiam

  3. #3

    Re: drzewo w domu :)

    akacja powiadasz?
    to zaczynam akcję pt szukanie akacji ależ będzie mi miło spać pod drzewem hehe..


  4. #4

    Re: drzewo w domu :)

    Akacja a dokładnie grochodrzew lub robinia (ale nieważne) będzie dobra, powinien się dobrze spisywać dąb czy kasztanowiec. Rok temu tworzyłem już takie "drzewko" tylko że ten dla kogo było robione nie doczekał się końca i pożegnał się z tym światem (sekcja nic nie wykazała) nad jedną z poziomych gałezi można zamontować promiennik. A jako podstawka służyła donica wyłożona kamieniami.


  5. #5

    Re: drzewo w domu :)

    Z takim drzewem to jest fajnie jak już będziesz je miała w domu to polecam na Boże Narodzenie powiesić na nim bombki oraz lampki, obwiązać łańcuchem gwiazdka na sam szczyt i voila! Nie będzie potrzebna choinka! Tylko szukać prezentów pod nim ( oczywiście prezent dla lega musi być ]:> ). Na Wielkanoc można z kolei powiesić kurczaczki albo króliczki (sztuczne nie żywe!). A tak na poważnie to polecam akację, rzeczywiście bardzo się nadaje. Dodatkowo np. hamak. Jeżeli między gałęziami znajdzie się "rozwidlenie" można wsadzić tam miseczkę z jedzonkiem. Poza tym liany, drabinki, światełko jak się da. Puśćmy wodze fantazji ... Pozdrawiam


  6. #6

    Re: drzewo w domu :)

    Robinia pseudoakacja jest idealna, bo jej kora nie plesnieje. Ja na jej korze epifity sadze i jestem bardzo zadowolony


  7. #7
    kymon
    Guest

    Re: drzewo w domu :)

    Witam,

    No, dorwałem się do netu. Pytasz o wskazówki techniczne? Miałem takie drzewo w poprzednim miejscu zamieszkania, więc trochę mogę Ci pomóc.

    Jeśli to będzie akacja............ to,

    1. Szukaj drzewa, które będzie miało dużą średnicę u podstawy.

    2. Zakładając, że masz standardową wys. mieszkania w blokach tzn. 2,52, to szukaj pnia o wys. co najmniej 2,60 - chodzi o to, że drzewo schnie i się kurczy, a ja proponuję Ci obsadzić je - podłoga- sufit, na wcisk, będzie wtedy naprawdę stabilne (przecież Twój legwanik nie jest już ułomkiem ).

    3. Szukaj drzew, które były przycięte lub złamane za młodu (będą miały ciekawszą i gęściejszą koronę od akacji "nie ruszanych" i zaoszczędi Ci to wiązania poprzecznych konarów i drabinek - będzie wyglądało naprawdę real).

    4. Bez problemu dostaniesz sztuczne liście do złudzenia przypominające akację, lub podobne, które wmontujesz w pień i gałęzie (cieniutkim wiertłem robisz otwory i systematycznie robisz kompozycję)

    5. Pień u dołu może stać w misce o średnicy ok. 60 cm. wypełnionej wodą. Oczywiście micha z zewnątrz i w środu obklejona kamieniami - gładkimi, to będzie łatwo ją czyścić (nie polecam piaskowca, ładny, ale upierdliwy), a Twój pupil będzie miał nieograniczony dostęp do wody. Pamiętaj, aby na dole zrobić odpływ (może być z boku), ułatwi Ci to utrzymanie czystości. TOTALNY REAL...........................

    6. U góry świetllówka i promiennik na konarach.

    7. Zaufaj mi, będzie bomba.

    Jeśli o czymś zapomniałem, pytaj, w miarę możliwości doradzę Ci.

    Szkoda, że nie mieszkasz na wschodzie............tutaj lasy......................

    Poszukam i jak znajdę to wyślę Ci zdjęcie takiej akacji (pamiętaj, że są krzewy i drzewa).


    Pozdrawiam.

  8. #8

    Re: drzewo w domu :)

    witam ślicznie,

    Szymon dziękuję za wyczerpującą odp

    akacja będzie napewno, wysokość mieszkania mam ok 3m,jeśli nie ponad, więc chyba trzeba będzie to drzewo jakoś skręcić w domu z kawałków, bo raczej ponad trzy metrowego pnia nie dam rady do domu wnieść

    i pytanie, pień ma stać w misce? nic mi nie będzie gniło? hmmm?
    rozumiem, że mam się nim opiekować tak jak kwiatkiem w wazonie?

    właśnie pokazałam Twojego posta, wykonawcy całego projektu, mojemu współlokatorowi.. i usłyszałam w odpowiedzi, że zrobimy Neonkowi cały zagajnik, kilka ładnych drzewek, hehe, tylko gdzie ja będę wówczas spała.. chyba na hamaku zawieszonym między drzewkami))


  9. #9

    Re: drzewo w domu :)

    Wszystko pięknie, tylko tego wątku z miską wypełnioną wodą nie za bardzo rozumiem. Chyba jednak lepiej gdy miska jest z boku, a nie stoi w niej drzewo (zagrożenie grzybami mimo wszystko) oraz łatwość wymiany wody wydaje się większym zyskiem nić ewentualne walory estetyczne. Takie pnie w miskach (ale raczej szersze, zresztą to zależy od szerokości pnia) sprawdzają się przy kameleonach, gdzie pełnią funkcję fosy nie pozwalającej jaszczurkom na opuszczenie drzewa. U legwana chyba mało potrzebne, bo i po wstawieniu do miski pnia, mało miejsca na ewentualne zanurzenie się zwierza.
    Radzę tez uważać na odpowiednio mocne przymocowanie pnia do podłogi i do sufitu, bo jak rozumiem, będzie to dość masywna konstrukcja.


  10. #10
    kymon
    Guest

    Re: drzewo w domu :)

    Witam,

    Faktycznie z meg doszliśmy do wniosku, że może fajnie będzie to wyglądać, ale roboty opór . REZYGNUJEMY Z MICHY!
    Mimo wszystko, uważam, że zagrożenie grzybami przy odpowiednim zabezpieczeniu jest znikome.


    Pzdr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •