Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: terra w sztokholmie

  1. #1

    terra w sztokholmie

    witam wszystkich legwaniarzy.jestem wlasnie w szwecji i bylem w zoo z roznorodnymi gadami,plazami,ssakami,rybami i innymi. chcialem wam tylko napisac ze jak zobaczylem jak dorosly legwan idac do swojego miejsca wygrzewania sie usuwa podrodze wszystkie malpki ktoorych nazwy nie zanm to zwariowalem.Powiem wam ze uciekaly strasznie hehehehee poczym sie rozlozyl i jak to legwany loobia polozyl na wszystko laske hehehe.Pozdro dla poslkich legwaniarzy ! juz nie moge sie doczekac jak wrooce do domy zobacze swoje terra ktoore wiernie jest pilnowane przez moja mame ktoora zostala dokladnie pointruowana C U !


  2. #2
    kymon
    Guest

    Re: terra w sztokholmie

    TO SUUUUUUUUUUUUUUPER.

    Tylko za bardzo nie wiem czym mam się ekscytować

    -tym, że jesteś w Szwecji?
    -tym, że widziałeś legwana?
    -tym, że widziałeś małpki?
    -czy może tym, że legwan położył laske na wszystko?
    -a może tym, że już chcesz wrócić do domu?

    W KAŻDYM RAZIE DZIELĘ RADOŚĆ RAZEM Z TOBĄ.

    Serdecznie pozdrawiam.

  3. #3

    Re: terra w sztokholmie

    eee Szymon, bez sarkazmu mi tu


  4. #4

    Re: terra w sztokholmie

    Legwan z małpami w terrarium? Dobrze zrozumiałem?


  5. #5
    kymon
    Guest

    Re: terra w sztokholmie

    Witam!

    Nareszcie jedna osoba zauważyła to "drobne" nieporozumienie.

    Usuwa po drodze wszystkie małpki??????????????????????????? - SUUUUUUUUPER

    Do Meg: W MOIM POŚCIE NIE MA SARKAZMU, PO PROSTU DZIELĘ Z MEGABLASTEREM RADOŚĆ, PONIEWAŻ JA TAKIEJ SYTUACJI NAWET NIE MOGĘ SOBIE WYOBRAZIĆ.

    Pzdr.

  6. #6

    Re: terra w sztokholmie

    ok ok, już nic nie piszę, miałeś rację.


  7. #7

    Re: terra w sztokholmie

    :? yyyy czy mamy się cieszyć że legwan przebywał razem z małpkami ??? Duuże nieporozumienie. A ja myślałam że tylko Polacy mają tendencję do "mieszania" różnych gatunków zwierząt z różnych stref klimatycznych.


  8. #8
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: terra w sztokholmie

    Mieszanie różnych gatunków w nowoczesnych ekspozycjach ogrodów zoologicznych ma moim zdaniem jednak trochę sensu. Można sobie np. wyobrazić pawilon zoogeograficzny "Amazonia". Byłaby to obsadzona tropikalną roślinnością Palmiarnia gdzie znalazłyby się obok siebie legwany zielone, południowoamerykańskie ptaki (ararauny), żaby (dendrobatesy) i egzotyczne motyle, może leniwce.... Do tego kaskady wodne, obrośnięte mchem skały....
    Odpowiednio duża przestrzeń powinna zapobiegać konfliktom a i dobór gatunków musi temu przeciwdziałać. Pawilony tego typu odwiedza się tak jak palmiarnie w ogrodach botanicznych - wchodzi sie po prostu w dżunglę - bezpośredni kontakt ze zwierzętami - intrapawilony. Podobne pawilony zbudowano w praskim ogrodzie zoologicznym - "Deszczowy las - Indonezja"


  9. #9
    kymon
    Guest

    Re: terra w sztokholmie

    Ale legwan usuwał małpki z drogi?, Jarek, no bez brawury.

    Pzdr.

  10. #10

    Re: terra w sztokholmie

    Wszystko zależy od przestrzeni i sposobu urządzenia ekspozycji. W Pradze sporo gatunków jest razem, ale orangutany i gibbony siedzą na wyspach. Czasem udaje się zrobić tak, że zwierzęta są ososbno, a wydaje się, że razem. Trudno mi się odnieść do Sztokholmu bo byłem tam dawno temu, ale wielogatunkowe ekspozycje są teraz bardzo modne i bardzo efektone. Tyle, że musza być robione "z głową".


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •