Witam,

Moim zdaniem zarówno świetlówka jak i ultravitalux doskonale spełniają swoją rolę, jednak tak jak przy wszystkim są plusy i minusy.
Świetlówka na pewno nie kosztuje tyle co lampa ultravitalux i można ją bez przeszkód stosować w cyklu 12 godzinnym, bez obawy o zdrowie zwierzaka. Jednym słowem jest to wygodniejsza i bezpieczniejsza opcja.
Naświetlanie lampą ultravitalux wiąże się z odpowiedzialnością przy stsowani tzn. należy przestrzegać częstotliwości i czasu naświetlania. Nie będę się o tym rozwodził, ponieważ było to już omawiane.

Moim zdaniem, najleprzą opcją dla naszych zwierzaków jest stosowanie świetlówki repti glo 5 w cyklu 12 godzinnym w połączeniu z naświetlaniem lampą ultravitalux.