Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Czy można dać taką żarówkę nocną?

  1. #1
    WaRiaT_1986
    Guest

    Czy można dać taką żarówkę nocną?

    Mam do Was pytanie :-)
    Posiadam dwie takie żarówki.
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59687833
    I chcę się zapytać czy mogę dać je do oświetlenia nocnego terrarium?
    Ładnie grzeją mało świecą a w zime ogrzać takie terrarium będzie problemem.

    Dla tych co powiedzą ,że są szkodliwe z zwględu na światło ultrafioletowe. To nie są żarówki UV tylko dają hmmm fioletowe światło :-) Dziwnie zabrzmiało ale nie wiem jak inaczej to powiedzieć.


  2. #2

    Re: Czy można dać taką żarówkę nocną?

    ja stosowałam na noc NIGHT GLO po co kombinować, legwanowi będzie się spało lepiej jak będzie ciemno, fioletowe światełko z pewnością nie jest mu do szczęścia potrzebne


  3. #3
    WaRiaT_1986
    Guest

    Re: Czy można dać taką żarówkę nocną?

    To wiem ale ciepełko mu potrzebne jak najbardziej. Nie mówie ,że je zastosuje ale leża więc może je wykożystam i chcę poznać Waszą opinię na ten temat. :-)
    Meg a te światło naprawde słabiutkie jest.


    Pozdrawiam i całuje hehe


  4. #4
    kymon
    Guest

    Re: Czy można dać taką żarówkę nocną?

    Witam,

    Ogrzewanie nocne? Jak myślicie do ilu stopni spada w nocy temperatura na terenach gdzie zamieszkuje legwan?. Nie dajmy się zwariować.


  5. #5

    Re: Czy można dać taką żarówkę nocną?

    Chyba neipotrzebne jest oświetlenie i grzanie terra nocą. Wystarczy że na zimę masz ogrzewanie włączone w pokoju. Ja miałam światło w terra włączone tylko 2 razy podczas aklimatyzacji. Pozdrawiam


  6. #6

    Re: Czy można dać taką żarówkę nocną?

    Spadek temperatury jest raczej niewielki ze wzgledu na bardzo wysoka wilgotnosc powietrza. A na noc najlepszy bedzie promiennik ceramiczny- najwydajniejszy i nie daje zadnego swiatla. Ale i bez tego legwan sobie poradzi (malo kto ogrzewa noca a legwany maja sie chyba dobrze ).


  7. #7
    Velkan
    Guest

    Re: Czy można dać taką żarówkę nocną?

    z tego co wiem to temperatura u mlodszych legow w nocy nie powinna spadac ponize 25 a u doroslych 22 wiec czasami jak jest jesien i sie jeszcze nie grzeje mozna grzac zarowka grzewcza najlepsza firmy egzo terra najlepiej wytwarzajaca swiatlo czerwone poniewaz podobnotakiego legwany nie widza lub zarowka imitujaca swiatlo ksiezyca tez firmy exo terra jednak ta daje mnie ciepla osobiscie tej zarowki z allegro bym nie polecal tylko raczej zajrzal do sklepow zoologicznych.

  8. #8

    Re: Czy można dać taką żarówkę nocną?

    Czyzby reklama exo terra . No jak ktoś lubi wydawać pieniądze, to czemu nie. Niestety nie wiem z jakich powodów żarówki te są bardzo nietrwałe. Dorosłe legwany nie potrzebują w w nocy aż 22 stopni. Wystarczy, że temperatura nie spadnie poniżej 18-19 stopni, choć okresowo może spadać jeszcze niżej. W lecie dorosłe legwany zabierałem z wolieru zewnętrznej gdy w nocy było poniżej ok. 16 stopni (oczywiście tak nie może być cały rok). Natomiast maluchy rzeczywiście są bardziej ciepłolubne i najlepiej gdy mają w nocy 21-25 stopni. Ja u maluchów do ok. 2-3 miesiąca życia stosowałem kabel grzejny, a potem trzymałem jew nocy już w temperaturze pokojowej ok. 20-21 stopni


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •