Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: słońce a szyba??

  1. #1

    słońce a szyba??

    Mam pytanie odnośnie-jak to jest z tymi promieniami UV,przechodzą przez szybę,czy nię??bo nie wiem czy ma sens wystawianie legusia w terra na słońce,bo nie ma woliery.Pozdrawiam!

  2. #2

    Re: słońce a szyba??

    NIE PRZECHODZĄ!
    a pomyśl czy Ty chcąc się opalić idziesz na słonce na powietrze czy przy zamkniętym oknie się opalasz?


  3. #3

    Re: słońce a szyba??

    no niby nie ale jak posiedzisz przy oknie to sie troche opalisz niedozo ale zawsze podejrzewam ze cos musi przechodzic troche zreszta patzre na moja swietlowke i zet ze szkla prawda? no a jednak uv wysyłane ze srodka swietlowki przechodzab pzrez nia a to normalne szklo ciekie nie jakies specjalistyczne

  4. #4
    kymon
    Guest

    Re: słońce a szyba??

    Aktualnie produkowane szyby wszystkie praktycznie mają filtr UV. Szyby starszego typu go nie mają, ale tak czy inaczej, zatrzymują potężną dawkę UV. Wystawianie legwana w terra na słońce jest trochę bez sensu, to tak jakbyś wystawił go pod mocniejszą żarówkę.


  5. #5

    Re: słońce a szyba??

    czester- co ty wygadujesz- to wlasnie jest specjalne szklo, a nie normalne Skad to niby wiesz?


  6. #6

    Re: słońce a szyba??

    szklo do swietlowki jest normalne grubosci 1.5mm z wiekasz iloscia kwarcu co daje jedynie wieksza wytrzymałosc na rozprezenia chodzi o gaz ktorym wypełniona jest swietłowka jedynie niema filtra wiec wiem ze to jest normalne szklo pozatym moje okna sa stare jak swiat wiec tez na 100% niemaja filtra chodzi mi głownie o to ze legus i tak sie opala na zewnatrz terra przy otwartym oknie oczywiiscie w oknie jest moskitiera na stałe z wiadomych przyczyn niezawsze moge go pilnowac wiec opala sie w terra czasem i pytam z ciekawosci pozdrawiam

  7. #7

    Re: słońce a szyba??

    standardowa szyba okienna o rubości 5 mm przepuszcza od 3- 7 % promieniowania UV - czyli prawie nic, natomiast skupia ciepło więc skóra może się wydawać opalona, ale tak na prawdę jest tylko zaczerwieniona. Gdzieś to kiedyś wyczytałem A co do szyb z filtrami UV to są one dosyć drogie i żadko kto je ma


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •