Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: KAPUSTA

  1. #1
    kymon
    Guest

    KAPUSTA

    Witam,
    O co chodzi z ta kapusta???

    Zachecam do przeczytania zalacznika.

    To trzeba w jakis sposob sprostowac, poniewaz nie mozna ludzi wprowadzac w blad.


  2. #2

    Re: KAPUSTA

    ta kapusta to nic innego jak sałata pekinska napa i lisciasta niewiem czemu napisali ze to kapusty jak to sa sałaty pekinska to ta podłozna jasno zielona sałata napa to taka pofałdowana na koncach wyglada jak poszarpana a lisciasta to lisciasta zdaje mi sie ze sie pomylili albo albo orginalna nazwa to kapusty a unas w kraju utkwiło juz ze to sałaty pozdrawiam

  3. #3
    kymon
    Guest

    Re: KAPUSTA

    czester, nie o to chodzi, zwroc uwage na ilosc - duze ilosci/uzupelnienie w okr. zimowym


  4. #4

    Re: KAPUSTA

    kazda sałata jest inna i ma inne wartosci wapnia do fosforu szklarniowa sałata szkodzi legwana ale inna moze nie zreszta to juz jest pokrecone bo gdzie by nie przeczytac to kazdy pisze co innego ja na jednej znalazłem ze powinno sie podawac sporo ogorkow a na innej ze ogorki bardzo szkodza tak samo jest innymi nawet z bananem jedni szkodzi drudzy jest ok heheehe najlepiej by bylo zeby jakis biolog pzrygotował jadłospis naszym pupilom pozdrawiam

  5. #5

    Re: KAPUSTA

    Tam też są inne kuriozalne pozycje- tofu, chleb, gotowane ziarno, ryż, pieczone dynie... Za to nie ma mnóstwa dostępnych u nas roślin, owady też są właściwszym uzupełnieniem dla młodych niż ten nieszczęsny ser sojowy.
    To w sumie monodieta, do tego zawiera dużo kapustnych, może znośna pod słońcem Florydy, u nas nie za bardzo. Zimą trudno zbilansować dietę dużego legwana bez udziału dużej ilości warzyw i kapusty pekińskiej, ale teraz powinno być w niej codziennie kilka- kilkanaście rodzajów liści, głównie dzikich roślin, do tego kwiaty( oprócz wymienionych także kwiaty lipy, nawloci, truskawek, malin), kilka razy w tygodniu trochę owoców, kiełków, cukinii, marchewki, dla młodych( do 70-100 cm) czasem jakiś owad czy osesek. Do tego preparaty wapniowe, z witaminami ostrożnie.
    Banan ma fatalny stosunek wapnia do fosforu, ale w małych ilościach nie jest szkodliwy, 1-2 razy w miesiącu po plasterku nie wyrządzi legwanowi krzywdy, natomiast dużej części diety stanowić nie może.


  6. #6

    Re: KAPUSTA

    TOFU ??? Koniec świata, wiem że legwany to wegetarianie ale bez przesady ...


  7. #7

    Re: KAPUSTA

    Myślę, że w jakiś znikomych ilościach nie zaszkodzi młodym, ale absolutnej pewności nie mam. To nie jest naturalny pokarm, a ma mnóstwo białka, tłuszczu, znikomo mało wapnia. Z legwaniego punktu widzenia- pokarm zwierzęcy))))


  8. #8
    kymon
    Guest

    Re: KAPUSTA

    Witam,

    I wiele innych spraw, jednak te kapustne aż rażą w oczy.


  9. #9

    Re: KAPUSTA

    Wystarczy zobaczyć archiwum tego forum i wyciągnąć wnioski ile miejsca powinna zajmować kapusta pekińska ( zwana inaczej zębem smoka) w diecie legwanów. Szczególnie wypowiedzi dr Jarka i dr Roberta, Ryśka, Izabeli ...

    pozdrawiam.

  10. #10
    kymon
    Guest

    Re: KAPUSTA

    Jacku, ja nie muszę przeglądać forum, żeby stwierdzić, że kapusta pekińska to bzdura. Ja tylko zwracam uwagę na sprzeczności występujące w portalu. Wydaje mi się, że ktoś powinien to sprostować. Rzesze przyszłych hodowców legwanów czytają te artykuły, natomiast później ich legwany mają problemy zdrowotne.
    Dlatego uważam, że z tych sprzeczności trzeba wyciągnąć wnioski i zamieścić jakieś sprostowanie.
    Jacku, z całym szacunkiem, ale dam sobie rękę uciąć, że nie wszyscy zaglądają do archiwum.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •