Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: drgawki

  1. #11

    adresy wetów!

    Lecznica Weterynaryjna "AS"
    ul. Sienkiewicza 25
    tel 042 632 26 84


    Włodzimierz Jachman
    Prywatna Przychodnia Weterynaryjna
    ul. Cieszyńska 12
    tel 042 648 61 87


    jutro rano idź do jednej z tych klinik z legwanem, jeśli Ci jego życie miłe.
    Podałam adresy weterynarzy łódzkich znających się na gadach.


  2. #12

    Re: drgawki

    Drżenie kończyn może być skutkiem niedoboru wapnia w organizmie. Inne objawy to na przykład: czerwony czubek języka, obrzęki stawów, słaby uścisk szczęk, poruszanie się na "niskich łapach", apatia, kłopoty z jedzeniem, trudności w poruszaniu itp. Konieczna weryfikacja diety oraz suplementów (dodatków mineralno- witaminowych), najlepiej pod kontrolą weterynarza. Pozdrawiam, Izabela

  3. #13
    klient
    Guest

    Re: drgawki

    ok tak tez myslalem ..

  4. #14

    Re: adresy wetów!

    Jeszcze dodam:

    "Bernard" Lecznica dla Zwierząt - Dr Młynarski
    93-208 Łódź,
    ul. Dąbrowskiego 60
    tel. (0-42) 640-04-40

    Nigdy tam osobiscie nie bylam, ale rozmawialam z innym lekarzem, ktory polecal dr Mlynarskiego.

    A tu link do wykazu zakładów leczniczych dla zwierząt (województwo łódzkie), w których pracują lekarze uprawnieni do wydawania paszportów dla zwierząt towarzyszących:
    http://www.vetpol.org.pl/Paszporty/L.../paszporty.doc

    Lecznic jest tutaj duzo wymienionych, aczkolwiek nie wiem w ktorej jeszcze mozna leczyc gady. Ale w sytuacjach awaryjnych (oby takich jak najmniej) zawsze moga sie przydac...

    Pozdrawiam
    [gadzinka}

  5. #15
    kymon
    Guest

    Re: drgawki

    Witam,

    Ze wszystkim się zgadzam, lecz nikt nie wziął pod uwagę mechanicznego uszkodzenia kręgosłupa. Nie wiadomo jak wyglądała ta opieka, a legwany często spadają.............., i nie zawsze na cztery łapy.
    Tak czy inaczej niezbędna wizyta u weta.


  6. #16

    Re: drgawki

    Pytanie czy u ludzi tę chorobę nie nazywa się tężyczką ? Bo jeżeli tak to zgodnie z tym co czytałam należy podawac również magnez, u małych dzieci wymagana jest dieta bogata w nabiał, ale legwanom chyba raczej się odradza


  7. #17

    Re: drgawki

    Proponuje wizyte u lek. wet. gdyz objawy ktore opisujesz to typowe objawy MBD i to zaawansowanego stadium. Wynikaja one z braku ca w organizmie na skutek blednej diety lub niedobory promieniowania UVB a co za tym idzie niedoboru wit. D3. proponuje udac sie do lek. majacego pojecie o gadach, tak wiec lista lecznic majacych zgode na wydawnie paszportow nie jest tu pomocna. tutaj masz liste lecznic proponowanych w Lodzi przez TCP

    http://www.terrarium.com.pl/weteryna....php?miasto=80

    Co do tego ze legwany upadaja nie zawsze na cztery lapy to musialby miec wielkiego pecha zeby zlamac sobie kregoslup, a poza tym objawialo by sie to raczej niedowladami konczyn a nawet ich porazeniem a nie drzeniami.

    Sprawdz czy obserwujesz u swojego lega inne z opisanych juz wczesniej objawow, szczegolnie omacaj konczyny i sprawdz czy nie ma jakis obrzekow stawow i przebudowy kosci (lapa wydaje sie wtedy przy ogladaniu gruba dobrze umiesniona a przy omacywaniu okazuje sie ze miesni tam nie wiele a grboscv nadaje przebudowana kosc)

    Na www.legwanzielony.com jest dokladny opis MBD poczytaj sobie

    Zycze powodzenia w leczeniu


  8. #18

    Re: drgawki

    Dr. loktok czy pan dobrze zrozumial moj post tyczacy sie lecznic wet.?
    Jak by pan uwazniej przeczytal to juz meg podala namiary na lekarzy z Lodzi, a ja jeszcze uzupelnilam w lecznice "Bernard" dr. Mlynarski tez podobno leczy gady.

    A co do innych lecznic ktore podalam z wydawaniem paszportow to tylko dla zainteresowanych i tym co blisko mieszkaja wymienionych tu lecznic i w naglych przypadkach mogli by skorzystac z pomocy dlatego mysle, ze dobrze miec pod reka adres najblizszej lecznicy.

    Pozdrawiam
    [gadzinka]

  9. #19

    Re: drgawki

    Z calym szacunkiem Amazonko czytam teksyt plynnie i ze zrozumieniem bardzo dobrze. A odnosnie lecznicy w poblizu swoje zdanie utrzymuje ze nie ma to sensu, bo jesli trafi sie do lekarza ktory nie zna sie na gadach to on i tak nie pomoze chocby bardzo chcial. Wiem to po swoim przykladzie jesli trafia ktos do mnie z papuga czy trafilby ktos kto ma konia czy krowe, ja sie poprostu na tym nie znam bo sie tym nie zajmuje wiec chocbym bardzo chcial pomoc to i tak nie pomoge.

    A to ze Meg wczesniej podala juz to, widzialem tylko dodatkowo przypomnialem i mysle ze Meg nie mialaby nic przeciwko temu ze ja powtarzam.


  10. #20

    Re: drgawki

    meg nie ma nic przeciwko

    witamy kochanego weterynarza na forum

    zapraszamy do dyskusji))


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •