Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: drgawki

  1. #1
    klient
    Guest

    drgawki

    Mam pewien problem z iguana to znaczy jest tak..Nie bylo mnie kilka miesiecy w kraju i zostawilem zwierze u znajomego o ktorym myslalem ze ma jakies kompetencje co do tego. Pare dni temu wrocilem ale wczoraj zauwazylem ze gad ma drgawki lap tak jakby to bylo jakies porazenie miesniowe albo cos takiego,kiedys gdzies o tym slyszalem i z tego co pamietam jest to spowodowane niedoborami pewnie wit D ponac najprosciej to wyleczyc podajac jaszczurce fosforan wapnia taki jak dla psow czy kotow i ew naswietlac ja promieniami uvb. Jednak ze nie mam jakiegokolwiek 100% potwierdzenia ze to co napisalem moze pomoc wiec bardzo prosze o rady i podpowiedzi co z tym zrobic. Z gory wielkie dzieki.

  2. #2

    Re: drgawki

    "i ew naswietlac ja promieniami uvb"- czy mam rozumiec, ze aktualnie go NIE NASWIETLASZ ?!


  3. #3
    klient
    Guest

    Re: drgawki

    naswietlam ale poprostu cytuje co pamietam i tak wyszlo jak bym tego nie robil

  4. #4
    klient
    Guest

    Re: drgawki

    ale prosilem o jakas sensowna odpowiedz a nie zbedny komentarz bo szkoda mi zwierzaka i che zeby jak najszybciej wrocil do zdrowia

  5. #5

    Re: drgawki

    Jakie masz warunki u legwana? jaka temperatura i wilgotność czym karmicz i kiedy ostatnio wymieniałeś świetlówkę?


  6. #6

    Re: drgawki

    Napisalem to, bo myslalem ze go nie naswietlasz, a to jeden z warunkow hodowli, zeby miec zdrowego legwana, czy nie? Niedobor witaminy D wynika z braku naswietlania, jesli go naswietlasz to powinien je sobie "produkowac". Fosforan wapnia swoja droga trzeba tez podawac, ale do wytworzenia wit. D nie jest przeciez potrzebny. Ale nie chyba zaden z nas nie jest pewien, jakiej witaminy w koncu brakuje


  7. #7

    Re: drgawki

    Gdanszczanka- sek w tym, ze opiekowal sie legwanem przez kilka miesiecy jego znajomy, i nie do konca wiadomo jak ta opieka wygladala :/


  8. #8
    klient
    Guest

    Re: drgawki

    no tak chociaz to jest sprawa miesni pojde jutro do weterynaza jesli nie odpisze nikt kto wie napewno co zrobic w tej sytuacji. Co do warunkow no to wlasnie wyglada to tak ze tez pewnosci nie mam co sie dzialo pod moja nieobecnosc.. :/

  9. #9

    Re: drgawki

    chodzi mi o terażniejszą temperaturę. Kiedyś zaobserwowałam że mój legwan prezy 21 stopniach nad ranem miał drgawki łapek gdyż był jeszcze nie rozgrzany,byc może ma za zimno i dlatego tak się dzieje


  10. #10

    Re: drgawki

    Wizyta u weta. konieczna, beda potrzebne zastrzyki.

    Pozdrawiam
    [gadzinka]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •