Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Świetlówka T8 ?

  1. #1

    Świetlówka T8 ?

    Czy taka świetlówka jest dobra do terrarium dla legwana? Pan ze sklepu pokazał mi ulotkę ze specjalistycznym oświetleniem dla zwierząt i była właśnie taka ale za Boga nie przypomnę sobie nazwy :/ Wiem że na początku ma repti. Niestety nie znam pełnej nazwy. Podobno odpowiednia dla legwanów (nawet zdjęcie obok z młodymi), i jeden legwaniarz już kupował. Warto ?


  2. #2

    Re: Świetlówka T8 ?

    witam,

    miałaś na myśli REPTI GLO?

    Legwany w terrarium powinny posiadać świetkówkę REPTI GLO 5.0. Świetlówka ta emituje 30% promieni UVA i 5% promieni UVB.

    I mam pytnie, jaką Ty stosujesz świetlówkę w terrarium swojego gada?
    Jeśli nie repti? Bo po zadanym pytaniu, mniemam, że nie widziałaś o jej istnieniu aż do dziś.


  3. #3

    Re: Świetlówka T8 ?

    Na razie mam reptuiglo ale ta jest inna ale też repti tylko że nie pamiętam co dalej.


  4. #4

    Re: Świetlówka T8 ?

    meg11 wiem co to świetlówka dla gadów :/ ale termin przydatności do spożycia się skończył i wymagana jest zmiana


  5. #5
    kymon
    Guest

    Re: Świetlówka T8 ?

    do spożycia..........., no tak! jasne.............
    GoodCharlotte, na rynku jest dużo świetlówek repti....(repti sun, repti lght itd.)
    Generalnie nie ma znaczenia jaką świetlówkę zastosujesz, ważne żeby miała 5% UVB. Takie parametry ma świetlówka repti-glo 5.


  6. #6

    Re: Świetlówka T8 ?

    a symbol T8 wiąże się z grubością i długościa i mocą danej świetlówki


  7. #7

    Re: Świetlówka T8 ?

    no bo wszyscy tak za tą reptiglo :/ a ja wiem jak trudno ją zdobyć. Poprzednia była kupiona przez allegro. Pojechałam z tatą do nas do miasta do sklepu gdzie on wszystkie elektryczne rzeczy kupuje (tatuś-elektryk ). I bez problemu gościu dał ulotkę z lampkami (sporo tego było). W sumie cena wychodzi ta sama, ale wiadomo że nie zawsze przez allegro może dojść w "jedny kawałku". A może nawet po znajomości jakiś upust będzie Po prostu pytam bo mnie te T8 zmyliło. Wcześniej się z tym nie spotkałam.


  8. #8

    Re: Świetlówka T8 ?

    Musi być wyraźnie napisane jaki jest udział procentowy UVB. Jeśli tego nie ma po co kupować takich gadżetów.


  9. #9

    Re: Świetlówka T8 ?

    Hurra ! Znalazłam ! Reptistar t8 30% UVa 5%UVB Jak się człowiek prześpi to wszystko mu się przypomni


  10. #10

    Re: Świetlówka T8 ?

    Jedyna różnica jest taka, że Repti Glo jest z Exo Terra - produkt japoński, a Reptistar jest z firmy Sylvania - produkt niemiecki

    pozdrawiam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •