Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Witamina A+D3

  1. #1

    Witamina A+D3

    Ile kropel tej witaminy podawać legwanowi i co jaki czas??

  2. #2
    kymon
    Guest

    Re: Witamina A+D3

    Zelek, dlaczego nie kupisz witamin przeznaczonych dla gadów? Na takich witaminach jest wyraznie napisane ile kropel na 100 gram masy. Domyslam sie, ze witaminy, o ktorych piszesz przeznaczone sa dla ludzi, niestety nie wiem jak je podawac.


  3. #3

    Re: Witamina A+D3

    Krymon dowiedzalem sie o człowieka na temat tych witaminach ktory ma chodowle gadów,a przedewszytkim legwanów.mowil ze sa niezawodne i ze sie sprawdzaja.znam tego czlowieka bardzo dobrze i napewno nie polecil by czegos co by bylo zbyteczne.nie wiem może znasz cz słyszales o curtusie?zostawie ci lina luknij sobie.i odpisz dzieki
    http://sklep.terrarystyka.com.pl

  4. #4
    kymon
    Guest

    Re: Witamina A+D3

    Ładny sklepik, ale drogi. Skoro polecil Ci te witaminy (A+D3, ktory nie ma w ofercie), to niech ustali dawki , bo w ofercie ma np. reptilin (4-5 kropel na 100 gram masy tygodniowo) zresztą bardzo drogi. Krople te mozna kupic za 10-12 zl.


  5. #5

    Re: Witamina A+D3

    po co witamina d3? hmm? witamina d3 jest produkowana w organiznie lega i drogą pokarmową nie zostanie ona wchłonięta do organizmu. Więc po co kombinowac? Jak bardzo Ci zależy na witaminie D3 to stosój odpowiednią dietę , jedzenie posypuj wapniem i udostępniaj legwanowi UVB a leguś sam sobie poradzi z wytworzeniem tej witaminki. Radzę jeszcze raz poczytac opis legwana zielonego w tym portalu.


  6. #6

    Re: Witamina A+D3

    A poza tym wit. D3 w pokarmie jest zbedna- legwan i tak z niej nie skorzysta. Musi miec swietlowke z UVB zeby sobie ja "wyprodukowac".


  7. #7

    Re: Witamina A+D3

    witaj wiem o co ci chodzi tylko moj leg zstal uratowany przed smiecia byl w strasznych warunkach trzymany az mi bylo zal jego.postnowilem go odkupic zaplacilem kupe kasy zeby go miec i teraz jeszcze walcze z poczatkiem mbd.wiec ten czlowie (Curtus) polecil mi te witaminy.zam je stosuje w takich przypadkch i skutkuje.

  8. #8

    Re: Witamina A+D3

    hej moj leg na zarowke o zwiekszonym promienowanu uvb.jezeli ma odwapnienei policil mi jeden czlowiek zkorzystac z tych witamin bo sa skuteczne.on sam je stosuje w takich przypadkach

  9. #9

    Re: Witamina A+D3

    Krymon wiem wlasnei sie dowiedzalem jak je stosowac 2 razy w tygonu po jednej kropelce.moze troche drogi jest sklep,ja nie nazekam.moze ty znasz jakis tanszy sklep??dzieki za zainteresowanie

  10. #10
    kymon
    Guest

    Re: Witamina A+D3

    Zelek, w skrajnych wypadkach witaminę D3 stosuje się domięśniowo w formie injekcji. Witamina, którą podajesz nie jest wchłaniana z przewodu pokarmowego.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •