Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Sprawdzona dieta

  1. #11

    Re: Sprawdzona dieta

    Możecie tu napisać wykaz wszystkich ziół , liścii i roślin jakie można znaleźć na naszych łąkach , które nadają się na letnią dietę !

    Z góry dzięki .


  2. #12

    Re: Sprawdzona dieta

    Łatwiej wypisać te które się nie nadają . Nadaje się bowiem wszystko z wyjątkiem roślin ewidentnie trujących, a takich nie ma znowu tak wiele. Z pospolitszych na łące, szczególnie bardziej podmokłej, można znaleźć jaskry. Uchodzą za trujące, więc chyba lepiej ich unikać.
    Wracając do liści drzew, klon moje legwany jadły głównie wiosną. Uwielbiały młode listki. Poza wymienionymi chętnie zjadały liście i kwiaty lipy. Natomiast cały sezon przepadały za liśćmi morwy, tyle, że te drzewa nie są zbyt często sadzone .


  3. #13

    Re: Sprawdzona dieta

    Więc gdy wyglądam przez okno na trawnik to nadaje się wszystko oprócz roślin trujących , kolczastych , trawy - jednym słowem prawie wszystkie chwasty rosnące przed domem ????/


  4. #14

    Re: Sprawdzona dieta

    Niech kilka osób z odpowiednim autorytetem i doświadczeniem zamieści tu diety swoich legów. Letnie i zimowe. Wtedy będzie to temat w którym będzie można znaleźć wszystko na temat karmienia tych gadów , a nie tylko temat w którym możesz się dowiedzieć że twoja dieta jest do d...y .

    PoZDro


  5. #15

  6. #16

    Re: Sprawdzona dieta

    Niech kilka osób z odpowiednim autorytetem i doświadczeniem zamieści tu diety swoich legów. Letnie i zimowe. Wtedy będzie to temat w którym będzie można znaleźć wszystko na temat karmienia tych gadów , a nie tylko temat w którym możesz się dowiedzieć że twoja dieta jest do d...y .

    PoZDro


  7. #17

    Re: Sprawdzona dieta

    "Staram się tego trzymać , a mój legwan najchętniej wychodzi jeść w sobote i niedziele Wtedy też naświetlam go "power sunem" "- to znaczy ze w inne dni go nie naswietlasz? Promiennika Power Sun uzywa sie jak swietlowki- naswietlanie legwana przez caly dzien.


  8. #18

    Re: Sprawdzona dieta

    Co do kwestii doświadczenia i autorytetu
    Wybacz ale wychodzi na moje, bo ja nie pytam o dietę legwana, wydaje mi się, że mam ją tak zbilansowaną, że nie potrzebuję pomocy innych. Poczytałam z archiwum, w innych serwisach, książkach, postach. Ja nie daję legowi sałaty ani szpinaku, tymbardziej świerszczy.
    Nie skrytykowałam ciebie, nie ma tam ani krzty krytyki, przeczytaj dokładnie a potem wnioskuj. Napisałam co wiem i co uważam za słuszne. Nie pisałabym bzdur bo mam dużo czasu.

    Ja bym raczej nie oceniała doświadczenia, po liczbie postów użytkownika.


  9. #19

    Re: Sprawdzona dieta

    Na codzień ma w terra Repti-Glo 0,5 i żarówke tej samej firmy . Cykl naświetlania 10 godzin/dzień . Tylko w wekend używam Power suna bo mam go na ruchomym stojaku , jestem cały czas w domu i mogę zabrać lega np: przed telewizor czy komputer (tak jak teraz) razem z lampą , którą leg kocha .


  10. #20

    Re: Sprawdzona dieta

    Jeden świerszcz w tygodniu z pewnością legwana nie zabije, ani nie wywoła żadnych zaburzeń. W naturze też trochę owadów zjadają Po co demonizować.Dla młodych to całkiem uzasadniony dodatek, bez którego niektóre osobniki kiepsko rozwijają się.
    Ja posłuchałbym dr Roberta co do dzikich roślin. Odrobina sałaty raz w tygodniu- moim zdaniem- jeśli bez pestycydów nie zaszkodzi. Ale teraz jest tyle doskonałych roślin, że po co dawać. Szpinak, szczaw, szczawik zajęczy a zwłaszcza rabarbar należy wykluczyć zdecydowanie, zawierają co najmniej kilkanaście razy więcej szczawianów niż sałata, po tym ostatnim obserwowano początki tężyczki już po jednorazowym podaniu młodym!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •