Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Frynosoma

  1. #1

    Frynosoma

    Prosze o wszelkie informacje odnośnie hodowli tych jaszczurek, głównie rogatych.


  2. #2

    Re: Frynosoma

    tych jaszczurek sie nie hoduje, zdychaja po kiku miesiacach, maja specyficzne wymagania pokarmowe, termity i mrowki, przy kramieniu swierszczami niewiadomo czemu niedlugo zdychaja, nie zawracaj sobie nimi glowy, one naprawde nie wytrzymuja w terrariach dlatego nigdzie ich niema nie zachecajcie rowniez nikogo do sprowadznai tych jaszcure- zawsze znajdzie si ektos kto bedzie chcial zarobic pieniadze na smierci zwierzat


  3. #3

    Re: Frynosoma

    Są w Biofilu :-) Ale dzięki za radę.


  4. #4
    dr Robert
    Guest

    Re: Frynosoma

    Te małe legwaniki rzeczywiście są trudne w utrzymaniu. Mole woskowe małe zoophobas mogą być tylko dodatkiem do pokarmu. Świerszcze czy mączniki mogą być podawane wyjątkowo (za dużo chityny). Podstawa pokarmu to mrówki. Gdy chodzi o gatunek Phrynosoma platyrhinos, który pojawił się w ofercie BIOFILA to najlepiej byłoby posiadać dla niego hodowlę Pogonomyrmex californicus lub Pogonomyrmex maricopa, mrówek, którymi żywi się na wolności. Przypuszczam, że występujące u nas gatunki mrówek są do zaakceptowania. Bez mrówek po kilku miesiącach frynosomy marnieją i giną. Słyszałem o próbach smarowania świerszczy rozcieńczonym kwasem mrówkowym, ale nie jestem w stanie odpowiedzieć czy zastępują one prawdziwe mrówki. Poza tym kochają słońce wymagają więc dobrej lampy UV, a jeszcze lepiej bezpośrednich promieni słonecznych. W pokarmie oczywiście wapno i witaminy, terrarium pustynne z miejscami do ukrycia się, ogrzewanie górne, w dzień pod lampą 40 stopni, ale muszą być miejsca chłodniejsze (25 stopni). Spora część zwierząt trafiających do handlu jest zestresowana i osłabiona. Ze względu na interesujący mechanizm obronny, polegający na wyrzucaniu z oczu krwi w momencie obrony, frynosomy łatwiej niż inne jaszczurki osłabiają się i giną. Zwierzęta powszechnie odradzane do hodowli. Do Europy bywają sprowadzane, ale trzymają się trudno.


  5. #5

    Re: Frynosoma

    rob jak uwazasz ja tylko staralem Ci sie uzmyslowic jak trudan jest hodowla tych jaszczurek, i ze gdybyie napalenc ktorzy je przywaza-wylapuja w naturalnym srodowisku, biegaly by sobie teraz po pustyni


  6. #6

    Re: Frynosoma

    Ja tylko pytałem tak ogólnie bo mnie zaciekawiły. Jak na razie nie przymierzam sie do ich hodowli :-)


  7. #7

    Re: Frynosoma

    jestem ciekaw czym w biofilu karmia frynosomy


  8. #8

    Re: Frynosoma

    małymi świerszczami


  9. #9

    Re: Frynosoma

    to juz mi ich szkoda
    zamiasta biegac na wolnosci zdechna w biofilu lub u jakiegos napalenca


  10. #10

    Re: Frynosoma

    w nbiofilu jedzą głownie crząszcze (imago mącznika) i .....mrówki łapane codziennie do pustych (lepkich) butelek po coli
    wolą chrząszcze


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •