Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pytanko na temat swietlowki dla gekonow

  1. #1

    Pytanko na temat swietlowki dla gekonow

    Zakupilam dla moich Gekonow lamparcich swietlowke SYLVANIA - REPTISTAR (UVB- 5%, UVA- 30%) 18w i teraz mam problem.
    Jak dlugo powinnam naswietlac moje gekony?? 10 minut, 1 godzine czy moze powinna swiecic sie caly dzien??

    Bardzo prosze o pomoc.
    Pozdrawiam

    Paulina

  2. #2
    dr Robert
    Guest

    Re: Pytanko na temat swietlowki dla gekonow

    Wszystkie świetlówki są generalnie słabej mocy, więc używa się ich cały dzień. W przypadku gekonów lamparcich, zwierząt o nocnym trybie życia świetlówki UV nie są niezbędne. Są wieloletnie hodowle funkcjonujące bez doświetlania, ale oczywiście lepiej jest im to UV dostarczać. Na pewno pozytywnie wpłynie na ich zdrowie. Ja bym uzależnił stosowanie od przyzwyczajeń gekonów. Jeżeli wychodzą wieczorem, włączyłbym świetlówkę na 2-4 godziny pod wieczór. Nie ma sensu świecić kiedy są ukryte w norkach. W naturalnym środowisku gatunek ten wychodzi czasem pogrzać się w porannym lub zachodzącym słońcu. Nie ma więc sensu świecić im przez całą noc bo w nocy świeci co najwyżej księżyc.


  3. #3
    madafaka
    Guest

    Pytanko na temat swietlowki dla gekonow

    Ja mam taką samą lampe i naświetlam nią gekony 3 godziny dzienie bo tak mi powiedziała babka w sklepie

  4. #4

    Re: Pytanko na temat swietlowki dla gekonow

    Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam

    Paulina

  5. #5

    Re: Pytanko na temat swietlowki dla gekonow

    Ja swoja taka sama swietlowka reptistar - jak Twoja , naswietlam gekka od 7.00 rno do 21.00 w lato i teraz od wrzesnia bede stopniowa skracal czas naswietlania , tak jak naturalnie skraca sie dzien . W grudniu dojdzie pewnie do okolo 6 godz dziennie .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •