Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Dlaczego zdychaja mi swierszcze ???

  1. #1

    Dlaczego zdychaja mi swierszcze ???

    Nie wiem co sie dzieje . Moje swierszcze zdychaja po kilka sztuk dziennie . Maja w swoim insektarium wytloczki od jajek , pokarm suchy (otreby , kasza , platki kukurydziane ) , pokarm mokry ( kapuste pekinska , marchewke ) . I dobry doplyw powietrza swiezego powietrza .
    Co moze im szkodzic ?

  2. #2

    Re: Dlaczego zdychaja mi swierszcze ???

    Mogą mieć za zimno lub za wilgotno.

  3. #3

    Re: Dlaczego zdychaja mi swierszcze ???

    Maja temperature pokojowa , insektarium stoi w pokoju , cy to sa zle warunki ?

  4. #4

    Re: Dlaczego zdychaja mi swierszcze ???

    temp28 do 32,i zraszanie insektarium

  5. #5
    pylius
    Guest

    Re: Dlaczego zdychaja mi swierszcze ???

    ja mialem swierszcze w tem pokojokwej , dostawaly otreby i rzadko zraszalem i bylo ok

  6. #6

    Re: Dlaczego zdychaja mi swierszcze ???

    swierzszcze zyja w szerokim zakresie temoeratue 18-32 st. C to co podal Rad to temperatura hodowlana, ja przechowuje swierzszcze w tem. pokojowej na dnie jest warstwa pokarmu(pokarm dla rybek w platkach, otreby pszenne, platki owsiane, bulka tarta, cukier, zarcie dla psow i kotw itp.) nie zraszam, tylko pojemnik z torfe(ktory pozniej przenosze do 28 st C.), jedzenie "mokre" dostaja w miseczce, poolek moze poprostu Twoje swierszcze zdychaja ze starosci


  7. #7

    Re: Dlaczego zdychaja mi swierszcze ???

    Serdecznie dziekuje wszystkim za odpowiedz i zainteresowanie! Bede sie staral dotrzec do wyjasnienia tej sprawy .

  8. #8

    Re: Dlaczego zdychaja mi swierszcze ???

    ja jeszcze nie zalozylem hodowli ale z kupowanymi tez roznie bywa. Ostatnio w ciagu 2 dni od kupna padla polowa swierszczy w pudelku a na kartonowej wkladce pojawily sie dziwne plamki...i nie wiem dlaczego, ale swierszcze przez jedna noc niemalze zgniły choc nic im nie dodawalem. Jak czesto powinno sie karmic swierszcze?? czy wystarczylby suchy pokarm (chodzi mi o podtrzymanie przy zyciu chocby przez tydzien kupowanych swierszczy w pudelkach - jak dotad zawsze sa ofiary) dzieki

  9. #9

    Re: Dlaczego zdychaja mi swierszcze ???

    zawsze musza miec tez pokar mokry lub wode


  10. #10

    Re: Dlaczego zdychaja mi swierszcze ???

    U mnie juz sytuacja sie ustabilizowala !!! Moje swierszcze dostaly insektarium (akwarium 40 litr.) . Na dnie duzy kawalek wytloczki od jajec.
    Druga strone insektarium przeznaczylem na ... pokarm suchy i mokry.
    Na wytloczce od jajec postawilem druga wytloczke z wilgotnym torfem ktory zraszam codzienne . Do tego dolozylem wytloczke nad pokarmem... zeby sie nie baly i nie uciekaly jak sie blisko nich przechodzi .Insektarium przykrylem siateczka , zeby mialy duuuzy dostep powietrza . Swierszcze zyja stabilnie . Co zauwazylem ! NAtomiast zauwazylem fakt ze po wlozeniu wytloczki z mokrym torfem odrazu duza czesc swierszczy poszla skladac jaja . Moze zdychaly bo nie mialy gdzie zlozyc jaj. Ale czy to mozliwe ?! Jak myslicie ? Dziekuje za odpowiedzi i zainteresowanie .
    Pozdrawiam . Marcin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •