Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Ogrzewanie żarówką

  1. #1

    Ogrzewanie żarówką

    Która z żarówek HAGENA będzie najbardziej wydajna pod względem emisji cipła :
    ExoTerra Day Glo
    ExoTerra Day Glo z neodymem
    ExoTerra Day Glo Neodymium
    ExoTerra Heat Glo
    myślę szczególnie o tej ostatniej , oświetlenie główne to będzie świetlówka UVB
    ciepło do terrarium dostarczane będzie za pomocą kabla grzejnego dodatkowo jednak chcę dogrzewać miejscowo od góry , całość instalacji grzewczej podłączona będzie do termoregulatora ,tak że wolałbym aby żarówka nie dawała białego światla
    gdyż w momencie wyłaczenia powodowała by pewnie stres u mjego pupila . Myślę chyba prawidłowo ,ale może ktoś ma inny pomysł oparty własnym doświadczeniem .
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Re: Ogrzewanie żarówką

    Kogo tak chcesz ogrzewać?
    Po nazwie sądzę, że Heat glo, ale jeśli mieszkaniec nie jest nocny, to chyba żarówka powinna świecić cały czas (przez pół doby). Dobierz moc i umiejscowienie żarówki tak, żeby nie przegrzewała terra i niepodłączaj jej do regulatora, zwierz będzie mógł się wygrzewać (jeśli to lubi). Chyba jest regułą, że oprócz temperatury zalecanej w terra powinny być miejsca znacznie cieplejsze i trochę chłodniejsze. Myślę, że nie dotyczy nocnych, ale piszesz o UV więc chyba takiego nie masz.
    A chyba najlepsze do oświetlenia są świetlówki z widmem najbliższym dziennego. Wybarwiają wszystko co kolorowe, ale mogą nie zapewniać odpowiedniej dawki UVB.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •