Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: kameleon uszaty

  1. #1
    bboy
    Guest

    kameleon uszaty

    w terarrium dla tego kameleona mam kamienie i na niektórych pojawia się pleśń z jakiej przyczyny i jeszcze jedno lepiej mieć kamienie czy mieszanke torfu z piaskiem

  2. #2

    Re: kameleon uszaty

    kurcze kamienie .....................
    oczywiscie ze torf a jeszcze lepiej wloknine kokosowa, po co Ty go kupowales jak nawet nie wiesz jakie warunki powinien miec, kolejna ofiara napalenca, zmarl smiercia tragiczna w mlodym wieku - biedny kameleon.......
    czytaj i jeszcze raz czytaj moze go utrzymas zprzy zyciu
    jak wilgotnosc masz w terrarium, masz swietloke UV, jak temperatura, dajesz witaminy ?



  3. #3
    bboy
    Guest

    Re: kameleon uszaty

    wilgoć 50-70 świetlówka uv-mam temperatura-od23do34 witaminy-tak(terravit)
    arrow nie jest źle troche wiem

  4. #4

    Re: kameleon uszaty

    cieszy mnie to


  5. #5
    bboy
    Guest

    Re: kameleon uszaty

    arrow ile cm torfu musi byc w terra i czy na torfie będzie robiła sie pleśń?

  6. #6

    Re: kameleon uszaty

    jak mozez to kup wloknine kokosowa, ona nie bedzie plesniec, jelsi nie bedzie zadnych "brydow" na niej, zapewnij dobra wentylacje, to pozbedziesz sie plesni wartswa jakies 5 cm, mozesz uzyc malego wentylatorka


  7. #7
    bboy
    Guest

    Re: kameleon uszaty

    ale w tej chwili mam już torf z piaskiem czy on te ż może być?

  8. #8

    Re: kameleon uszaty

    tak, jak nie bylo wlokniny to byla stosowana wlasnie ta mieszanka w stosunku 1:1, na dno terrarium wysyp warstwe grubego zwiru, ktora bedzie pelnic funkcje drenazu, w ten sposob torf bedzie wilgotny a nie bedzie mokry, troche teraz postersujesz kama, robiac mu takie przemeblowania, znalazles polske strony o kameleonach(niekoniecznie o uszatym) ?, jest wiele cehc ogolnych, ktore cechuja terraria dla kameleonow, na pewnym serwisie jest ciekawy opis hodowli kameleona jemenskiego, podobnie jak tutaj, warto przeczytac oby dwa


  9. #9
    bboy
    Guest

    Re: kameleon uszaty

    nie wiesz jak odróżnić samice od samca? ile żyje ten gatunek kama? i dlaczego mój kameleon boji się gdy wkładam ręke do jego terra?

  10. #10

    Re: kameleon uszaty

    to ze sie boi gdy wkladasz reke do terrarium to normalne, co do reszty to poszukam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •