Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Warany

  1. #1

    Warany

    Witam ! Chciałbym się dowiedzieć wszystie możliwe gatunki waranów które można trzymać w terrariach i do jakiej wielkości rosną ...

    Pozdrawiam
    Leny


  2. #2
    Bruk
    Guest

    Re: Warany

    A po co Ci to i tak podlegaja CITES nie rozmnażaja sie w niewoli tzn. w amatorskiej hodowli bo prasinus i indicus już się rozmnożył w ogrodach zoologicznych znajdź se inne źródło satysfakcji terrarystycznej.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Re: Warany

    Nie mam zamiaru hodować warana. Nie mam warunków żeby trzymac takiego gada. Pytam z ciekawości, a Ty odrazu wyskakujesz z jakimiś naukami. Jak masz zamiar nie pisać na temat to wogóle nic nie pisz bo zaśmiecasz forum niepotrzebnie!

    Dalej czekam na odp. bo co niektórzy nie rozumieją tematu postu...


  4. #4

    Re: Warany

    ja miałem warana stepowego, on się chyba najbardziej nadaje do hodowli w domu. poza tym dostepne są varanus griseus, varanus niloticus, varanus salvador (niestety bardzo duży i bardzo drogi i bardzo żadki), czasami mozna tez trafic na warana timorskiego, który jest mały (ok. 60 cm) ale cena jest zwykle makabryczna. a co do citesa, to cała rodzina varanidae jest chroniona podobnie jak wszystkie legwany, biczogony, kameleony itd. ad nauseam, ale jakoś nie ma najmniejszego problemu z kupieniem ich.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •