Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Plochliwy kameleon

  1. #1
    gosciu
    Guest

    Plochliwy kameleon

    Moj kameleon jest bardzo plochliwy. Czy z czasem przyzwyczaji sie do mnie? Czy powinno sie od czasu do czasu wyciagac go z terrarium aby sie oswojil?

  2. #2

    Re: Plochliwy kameleon

    kameleon nie jest jaszczurka ktora sie wyjmuje z terrarium, przyjemnosc posiadania kameleona polega na obserwowaniu przez szybe, jesli chcesz brac cos na rece to kup sobie gekona lamparciego, albo pieska/kotka... zreszta jesli(?) czytales jakis opis to powinies wiedziec ze kameleony sa plochliwe, i sie nie oswajaja zbyt latwo...


  3. #3

    Re: Plochliwy kameleon

    no pewnie biez go na rece co godzine ................
    kameleon to nie zabawka, ktora mozesz brac na rece a jak juz sie nabawisz to odlozyc ja na polke,
    to zwierzeta z regul plochliwe(oczywiscie zalezy od indywidualnych predyspozycji), to nie pies czy legwan zeby go oswajac ma Cie cieszyc swoim widokiem w terrarium (ile go juz masz ??)
    jak chcesz cos oswajac to kup sobie psa
    to juz bodajze drugi post dotyczacy tego samego, poszukaj innych odpowiedzi
    nie krec sie tez zaczesto przy terrarium jak nie musisz, daj mu spokojnie przyzwyczaic sie do nowego otoczenia, badz cierpliwy
    i nie mow ze to Twoja pierwsza jaszczurka


  4. #4

    Re: Plochliwy kameleon

    heh pepre to zesmy sie zgadali


  5. #5
    gosciu
    Guest

    Re: Plochliwy kameleon

    Mam go miesiac i nie ma byc domowa maskotka jednak chcialem zeby poczul sie pewniejszy bo nawet gdy podchodze do terrarium potrafi uciekac i chowac sie chociaz od jakiegos czasu jest lepiej. Chodzilo mi tylko o to czy z czasem zaakceptuje mnie jako swojego opiekuna.
    ps. faktycznie jest to moja pierwsza jaszczurka

  6. #6

    Re: Plochliwy kameleon

    sorry ale mnie to denerwuje na pierwsza jaszczurke trzeb bylo sobie wybrac anolisa a nie kameleona, jestes pewien ze zapewniasz mu wszystkie wraunki, jestes pewien ze przezyj u Ciebie dluzej niz 2-3 miesiace, (moze jestes tym jedny ktoremu akurat uda sie ta sztuka w co watpie ale moge sie mylic, bo rzecza ludzka jest sie mylic)

    KAMELEON TO WYRZUCANIE PIENIEDZY W BLOTO, TO SAME PROBLEMU, TO SKARBONKA BEZ DNA DLA NIE ODPOWIEDNIEJ OSOBY(HODOWCY), WIELE OSOB JUZ PROBOWALO Z MARNYM NIESTETY SKUTKIEM, ZASTNOWCIE SIE DOBRZE ZANIM KUPICIE TO PIEKNE CIEKAWE ZWIERZE
    KTORE W REKACH ODPOWIEDNICH LUDZI(HODOWCOW) CIESZY SWYM PIEKNEM I ZACHOWANIE W TERRARIUM


  7. #7
    gosciu
    Guest

    Re: Plochliwy kameleon

    Mam nadzieje ze u mnie przezyje dluzej niz 3 miesiace dlatego zasiegam porad gdzie sie da a nie ma za duzo zrodel a ze to skarbonka bez dna to fakt ale skoro juz jest to staram sie zapewnic mu wszystko co potrzeba a nie jest to latwe.
    Dzieki za odpowiedz

  8. #8
    iwona krzywkowska
    Guest

    Re: Plochliwy kameleon

    Cześć,
    skoro juz masz kameleonka to zbieraj mnóstwo informacji na ten temat. On rzeczywiście potrzebuje dobrej opieki. Daj mu trochę czasu, zeby mógł się do Ciebie przyzwyczaić. Obserwuj go z daleka.
    Zapewnij mu wszystko co trzeba a kamelek będzie zadowolony.
    (Woda, jedzenie, oświetlenie, temperatura, spokój, witaminy, wapno-a wszystko o tym znajdziesz na tym forum)
    Pozdrawiam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •