Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Gekon lamparci - problem

  1. #1
    yOdaa
    Guest

    Gekon lamparci - problem

    Ostatnio w moim lokalnym sklepie zoologicznym nie moglem dostac swierszczy (maja byc za 2 dni). Od dwoch dni podaje im tylko larwy maczniaka, ale samcowi raczej sie nie podobaja bo ich nie je tylko depcze (z samica nie ma problemu). Co moze byc tego przyczyna i jak czesto mozna podawac gekonom maczniaka jako dodatek do swierszczy?

  2. #2

    Re: Gekon lamparci - problem

    yOdaa napisał(a):
    >
    > Ostatnio w moim lokalnym sklepie zoologicznym nie moglem
    > dostac swierszczy (maja byc za 2 dni). Od dwoch dni podaje im

    ja mam z tym ciagle problemy. Naszczescie jest duzo sklepow w moim miescie. Jednak caly czas przymierzam sie do wlasnej hodowli swierszczy...

    > tylko larwy maczniaka, ale samcowi raczej sie nie podobaja bo
    > ich nie je tylko depcze (z samica nie ma problemu). Co moze
    > byc tego przyczyna i jak czesto mozna podawac gekonom
    > maczniaka jako dodatek do swierszczy?

    macznika jak najrzadziej !
    ja wogle go nie podaje od kiedy moj gekon sie zapchal

    Pozdroffka :-)


  3. #3
    kubalukaszewski
    Guest

    Re: Gekon lamparci - problem

    czesc.maczniki nie sa poprostu przysmakiem gekonow!najbardziej lubia swierszcze!!twoj samiec poprostu przyzwyczail sie do swierszczy i nie bedzie jadl macznika!!nic sie nie martw dlugo wytrzyma bez jedzenia>

  4. #4

    Re: Gekon lamparci - problem

    witam,
    staraj się nie podawać za dużo larw mączniaka....
    Jeżeli Twój gekon jest dorosły, to nie martw się zbytnio nawet tygodniową glodówką (jeżeli jest dobrze odżywiony, to sporadycznie nawet 2 tygodnie to nie problem)...
    Mącznika staraj się nie podawać , jest tłusty i do tego czasem zjedzenie zbyt wielu prowadzi do zaparć...
    Spróbuj zdobyć mysie noworodki - od czasu do czasu b. dobre urozmaicenie diety...
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Re: Gekon lamparci - problem

    Oprocz swierszczy mozesz im czasem (dla urozmaicenia ,ale tez nie za czesto ) podawac Ćmy- choc o nie bedzie coraz trudniej - tylko sprawdz czy nie nosza na sobie zadnych insektow !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •