Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: jakie terrarium dla gekona-jak je OGRZEWAĆ i OŚWIETLAĆ???

  1. #1
    gooby
    Guest

    jakie terrarium dla gekona-jak je OGRZEWAĆ i OŚWIETLAĆ???

    witam wszystkich bardzo serdecznie))))))))))
    ... i bardzo, bardzo prosze o pomoc...

    juz od dluzszego czasu zabieram sie za urzadzenie terrarium dla dwoch, trzech gekonow lamparcich, zbieram informacje w sklepach zoologicznych i kazdy mowi mi co innego... a ja tylko glupieje i nie moge sie na nic zdecydowac...
    ... pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!...
    wstepnie wiem, ze terrarium bedzie dlugie na ok 80-100cm i szer. na ok 40cm... pan poleca mi grube szklo 6mm, by nie peklo od nagrzenia przewodem grzewczym... ALE??? odrazu mam pytanie: jak najlepiej ogrzewac terrarium-przewodem grzewczym(jesli tak to jaka moc, jakiej firmy, jak i gdzie go umiescic???) czy tez moze ogrzewac TYLKO zarowkami/swialowkami(jakmi i jak je najlepiej umiescic)... czy jest sens zakupu termostatu akwarystycznego???(podobno sie nie sprawdzaja)...

    nie wiem jak rozwiazac problem ogrzewania, a to przedluza czas wykonania terrarium...
    ))))))))
    z gory dziekuje za wszelkie rady))))))))

    pozdrawiam
    gooby

    ps. jestem z poznania i jesli moglby mi ktos polecic godny zaufania i fachowy sklep to bylbym bardzo wdzieczny...

  2. #2

    Re: jakie terrarium dla gekona-jak je OGRZEWAĆ i OŚWIETLAĆ???

    Mozesz ogrzewac tylko zarowkami grzejnymi (promiennikami) - ale nie kupuj ich w sklepie zoologicznym (day glo) a w zwyklym sklepie, zaoszczedzisz pieniadze ( w zoologicznym placisz za kolorowe opakowanie). Promienniki nie swieca jaskrawym swiatlem, co jest duza zaleta w porownaniu ze zwyklymi zarowkami.

    ______________________
    http://www.terrarium.com.pl/

  3. #3
    wolas
    Guest

    Re: jakie terrarium dla gekona-jak je OGRZEWAĆ i OŚWIETLAĆ???

    Jestem też z poznania!!!
    Właśnie otwożył się nowy zoologiczny w m1!!!
    Musissz go przetestować bo mi narazie trudno coś pwiedzieć!!!
    Wiem że mają fajny sklep(byłem w nim!!), mają anolisy gkony felsumy warana i legwana! opróczx tego jeszcze płazy!!!
    Wydał mi się ok!!

  4. #4
    gooby
    Guest

    Re: jakie terrarium dla gekona-jak je OGRZEWAĆ i OŚWIETLAĆ???

    dzieki alicja )))))))))))

  5. #5

    Re: jakie terrarium dla gekona-jak je OGRZEWAĆ i OŚWIETLAĆ???

    fajny skl;ep jest na niegolewskich. ja tam wszystko kupilem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •