Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: poczatkujacy

  1. #1
    sigur
    Guest

    poczatkujacy

    jestem totalnie poczatkujacym "hodowca" i mam zamiar nabyc kameleona. z tego co wiem hodowla tego zwierza nie jest latwa. dlatego uprzejmie prosze kogos doswiadczonego i udzielenie mi pewnych informacji na temat:
    -zakupu samego kameleona (jak cenowo sie przedstawia)
    -budowy terrarium (ceny urzadzen na dobry poczatke do utrzymywania temp.)
    -zywieniu (na ile starcza paczka swierszczy, dawkowanie, witaminy)

    I innych waznych informacji.
    Bede bardzo wdzieczny jezeli ktos napisze do mnie na maila sigurek@tlen.pl

  2. #2
    sigur
    Guest

    Re: poczatkujacy

    update:
    naczytalem sie troche calego forum i mysle ze jednak zrezugnuje z kameleona, za to chcialbym kupic jakas mniej wymagajaca jaszczurke.
    moze ktos moglby cos polecic. tylko chcialbym zeby wachala sie w granicach 100 zl i zeby miala jakies 30 cm jak dorosnie.

  3. #3

    Re: poczatkujacy

    Proponuje gekona lamparciego, kosztuje ok. 100zl i dorasta do 27 cm. Nie jest trudny w hodowli i łatwo się oswaja.

  4. #4
    sigur
    Guest

    Re: poczatkujacy

    wiem ale przed chwila sie dowiedzialem ze preferuje nocny trub zycie.
    wiesz moze ile kosztuje anolis brazowy?

  5. #5
    sigur
    Guest

    Re: poczatkujacy

    ja potrzebuje jaszczurki, ktora moglbym cieszyc sie tez za dnia, a ona w dzien chowa sie przed swiatlem slonecznym... chyba ze sie myle

  6. #6
    sigur
    Guest

    Re: poczatkujacy

    z tego co widze to duzo osob zajmuje sie i poleca gekona. podobno nie ma on az tak duzych wymagan. moze sie na niego zdecyduje wiec prosilbym o jakies informacje na temat terrarium dla niego i zywienia (tez dawkowania jak jest maly). bylbym baaaaaardzo wdzieczny.

  7. #7

    Re: poczatkujacy

    Bardzo fajna jaszczurka jest Pogona henrylawsoni - jeden z gatunkow agam brodatych. Dorasta do okolo 30cm, latwo oswaja sie, prowadzi dzienny tryb zycia. Jednak nie wiem, jak z jej dostepnoscia w Polsce. Pewno nie mozna dostac w ogole.


  8. #8

    Re: poczatkujacy

    gekon lamparci jest the best http://www.lamparcik.prv.pl/
    ja mam gekona od 5 miesiecy i zakochalem sie w tych jaszczurkach. Sa super! a to ze prowadza nocny tryb zycia to maly minus (male gekony boja sie swiatla jednak starsze wychodza w dzien wygrzac sie pod lampe, mozna tez karmic w dzien).
    PLUSY: m.in. bardzo ladne, swietnie poluja, bardzo ciekawskie (przynajmniej moj) i co najwazniejsze bardzo sie oswajaja.

    Z tym ile jedza to trudno powiedziec ... bo raz zje 5 malych swierszczy a raz jednego i wogle nie je przez pare dni. Racze mowi sie ze jedza 1-3 swierszcza.. tak przynajmniej ludzie gadaja

    Terrarium nie musi byc duze ok. 60cm szer i ok. 60 dlug. No oczywiscie to zalezy ile chcesz hodowac.. bo jak male stadko to pewnie sie nie pomieszcza w takim terrarium. W terrarium powinno byc duzo kryjowek... jako podloze raczej dla mlodych nie powinno sie stosowac piasku (prznajmniej do 8 miesiaca zycia) bo moga sie zaczopowac piaskiem (maja sklonnosci do jedzienia piasku). Oczywiscie jest wiele osob ktore hoduja na pisasku i nic gekonika nie jest - ja hoduje na na kostce kokosowej (jest za duza byja mogly polknac :P).

    Popytaj ludzi na czacie... jest duzo osob ktore znaja sie na lamparcich o wiele lepiej niz ja...

    Pozdroffka


  9. #9

    Re: poczatkujacy

    ja ci moge polecic anoliska zielonego anolis carolinensis
    mam parke tych jaszczurek i są po prosto wspaniałe
    PLUSY:
    -prowadzą dzienny tryb rzycia
    -są ciekawe do oglądania
    -super polują
    -są łatwe w utrzumaniu
    -powinny mieć terra tropikalne i tu można si wykazać twórczością
    -łatwo się je rozmnaża
    -ślicznie śpią np. jeden na drugim
    MINUSY:
    -nie ma minusów


  10. #10
    Bruk
    Guest

    Re: poczatkujacy

    Chopie raz chcesz gekony i anolisy teraz kameleona może przeczytaj opisy popytaj znajomych na pewno kameleon czy agama brodata nie są zwierzętami dla poczatkujacych "laików" dla początkujących terrarystów i owszem.
    Po pierwsze poczytaj, przygotuj terrarium zadbaj o bazę pokarmową a potem dopiero kup zwierzaka.
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •