Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: kolory kameleona

  1. #1
    kubalukaszewski
    Guest

    kolory kameleona

    Czesc bardzo prosze Was o odpowiedzenie na moje pytanie.mam kameleona od prawie 2 miesiecy.Je rosnie dostaje witaminy wapno wzystko z nim jest oki(dzieki waszym pomocą)ale niezbyt ladne ma kolory-tylko jak spi i jak go biore na rece-chociaz nie chce on tego.w terrarium jest brazowy i troche ma tam zielonego.Czego moze byc to powod???Jest to kameleon Jameńsi
    Ma tapety takie niezbyt jasne ale nie az takie cimne i palme w srodku.Prosze odpowiedzcie mi Pozdrawiam Kuba

  2. #2
    dr Robert
    Guest

    Re: kolory kameleona

    To jest zupełnie normalne ubarwienie kameleona jemeńskiego. Samica zwykle zielonkawa gdzieniegdzie z brązowawymi plamami (w czasie ciąży z piękną żółtą "wysypką: na całym ciele, a samiec zwykle brązowo-ceglasty. Natomiast w nocy czy też w czasie pobudzenia, straszenia, stresu samiec przybiera swoje piękne barwy. Nie życzę Ci aby miał takie stale, bo to świadczyłoby, że jest ciągle w stresie. Polecam: SCHMIDT, W.: Das Jemen-Chamäleon, Chamaeleo calyptratus, Münster (Natur + Tier Verlag) 1999, kt., 88 S. Około 20 Euro.
    Chyba to wyszło też po angielsku.


  3. #3
    kubalukaszewski
    Guest

    Re: kolory kameleona

    a jak z oswajaniem bardzo syczy jak go biore na rece!!!probowac go pomimo tego brac????Pozdrawiam Kuba

  4. #4
    dr Robert
    Guest

    Re: kolory kameleona

    Włos mi staje na głowie jak to czytam. Kameleonów nie bierze się tak ot na ręce jak pieska. Ja swoją samicę oswajałem kilka miesięcy, wabikiem jest pokarm. Jaszczurka powoli przyzwyczaja się do ręki z której dostaje świerszcze, po kilku tygodniach sama włazi na rękę, żeby coś dostać. Trzeba być delikatnym, nie wykonywać gwałtownych ruchów i kameleonów nigdy nie łapie się za tułów - zawsze muszą same przejść z gałązki na rękę i odwrotnie.


  5. #5
    kubalukaszewski
    Guest

    Re: kolory kameleona

    bardzo dziekuje nie ma o co sie martwic bo za tlow ani na sile go nie wyciagam-raz ja wyciagnolem ale razem z gałazka na ktorej siedzial!!!Posypuje swierszcze wapnem a innego dnia witaminami.Oczywiscie pokarm podaje z pojemniczka i w ten sposob staram sie ja oswoic!!I mam jeszcze jedno pyt!!!Czy puszczac jej tez luzno swierszcze po terrarium??Jak ganiaja same to odrazu strzepuja witaminy???Co ile je podawac z witaminami??JA podaje dwa razy w tyg wapno i raz witaminy ale zawsze podaje je z pojemnika z ktorego z ochota zjada!!!Dziennie zjada 6 swierszczy a jest wielkosci 10cmTŁÓW-nie jest juz taki mały!!!ILe powinnien zjadac dziennie??Dzienkuje bardzo serdecznie i pozdrawiam KUba

  6. #6

    Re: kolory kameleona

    Witam!
    Moja kamka zjada 5-6swierszczy dzienie ale tez czasem wiecen 9nie wiecej niz 10) Jesli ja tak nakarmie robie tez 1 dzien glodowki (nie wiem czy to dobre dla niej) Odkad moja kamka ma noe tera czyli od 4 miesiecy nie biore jaj wcale na reka chodz tego chce. Zawsze tlumacze se to ze rybek tez do reki nie biore Ja puszczam swierszcze oblepione witaminami luzno do terrarium, sa wtedy zjadane w ciagu 10-15min. wiec nie zbyt duzo sie z nich zsypie. Wapno podaje 3-4 x w tygodniu i 1x vibowit (smaki od gustu kamki

    Pozdrawiam!
    Dawid
    Kameleon
    3City

  7. #7
    kubalukaszewski
    Guest

    Re: kolory kameleona

    czy tlo terrarium odpowiada za jego kolory czy raczej nie?

  8. #8
    kubalukaszewski
    Guest

    Re: kolory kameleona

    a jak duzy jest twoj kameleon?ile ma lat

  9. #9
    dr Robert
    Guest

    Re: kolory kameleona

    Młode kameleony trzeba karmić codziennie (jeden dzień głodówki w tygodniu nie zaszkodzi, natomiast starsze co drugi dzień. W pewnym, niewielkim stopniu barwa otoczenie ma znaczenie, ale raczej barwa wiąże się ze stanem fizjologicznym i emocjami.


  10. #10
    kubalukaszewski
    Guest

    Re: kolory kameleona

    a czy kameleon spi w dzien bo mojemu zdarza sie ze siedzi na galezi i poprostu ma oczy zamkniete jakby chcial spac???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •